| Suck a întrebat:

Ce stiti despre vise?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Tin maxim 20 de minute
-Se formeaza pe baza a ceea ce vezi
-Fiecare om viseaza, doar ca nu memoreaza tot
-Suntem paralizati in timpul visului
! Atentie: DOAR in timpul visului, nu pe durata somnului in sine.
-Tine maxim 20 de min
-Vise lucide
-Unii viseaza colorat, altii alb-negru
-Si mai era ceva cu deja vu sau cu ...Nu stiu, atunci cand visezi ceva de dinainte sa ti se intample ceva.

Asta e cam ce stiu eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru funda.

| Suck explică (pentru anonim_4396):

Sa cresti marelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Suck):

laughing.
Sper macar, ca te te-am ajutat.

| Suck explică (pentru anonim_4396):

Da, asta am vrut sa stiuhappy

13 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Că sunt ireale.

| Suck explică:

Poti visa si dimineata si in timpul zilei... deci nu funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fragmente din trecut sau prezent ce sunt redate de creier in masura mica ( 5 secunde) in decursul noptii.
Unele vise pot avea o semnificatie anume.

| CoquiNessa a răspuns:

Sunt o modalitate excelenta de a-ti dezvolta capacitatea mentala, perceptiile senzoriale la nivelul visului, care coincid cu realitatea in timp ce tu visezi, sau ma rog, temporalitatea poate fi diferita, asta daca ne referim la proiectia astrala.
sunt multe de citit, sunt cazuri reale in care oamenii au evoluat odata ce-si controlau visele si nu numai.
ideea e ca e iti trebuie mult exercitiu in atingerea scopurilor ce contribuie la evolutie.
visele sunt un subiect foarte interesant oricum, si se intampla multe chestii dincolo de imaginatia noastra.

| Suck explică (pentru CoquiNessa):

Visele mi se par cele mai ciudate fenomene din viata mea... am impresia ca sunt pe alta lume atunci cand visez, in unele cosmaruri imi dau seama ca visez si ma trezesc imediat sau sunt unele cosmaruri din care nu ma pot trezi chiar daca, constientizez ca e doar un vis.

| Lupu_Malvi_1961 a răspuns:

Depinde de ce ai visat

| Suck explică (pentru Lupu_Malvi_1961):

Nu am visat nimic sau cel putin nu-mi amintesc... vreau doar sa stiu ce sunt visele.

| Ionela14121997 a răspuns:

Interpretarea lor este legata de ceia ce ți se întâmpla în viata de zi cu zi.
De exemplu sa zicem ca ai coșmaruri, acele coșmaruri sunt cauzate de anumite întâmplări neplăcute din viata ta, dacă stai bine și analizezi visul tău cu o întâmplare recenta vei face legătura, sau poate acea întâmplare poate fi veche și sa aibă legătură cu visul pe care l-ai avut recent.
Eu am avut un vis în care am fost ucisa, aceasta este teama de moarte. Plus cu câteva zile precedente am avut o întâmplare în care un individ venea spre mine ma striga sa vin la el ( era beat) vrând sa ma agreseze. Dar am avut noroc ca atunci a venit mama mea.
Deci fiecare vis pe care îl avem este legat mai mult sau mai puțin de viata reala, de viata pe care o ducem de zi cu zi.