| anonim_4396 a întrebat:

Ce vi se pare de neiertat la cineva? din comportament, relatiile cu cei din jur, imbracaminte...

Răspuns Câştigător
| GusWaters a răspuns:

Prostia,prostul-gust,senzatia de superioritate redundanta ce si-o dau unii si cocalarismul in atitudine,ca in vestimentatie il iert.Dar,de obicei, astea merg mana in mana, la persoanele carora le-as da cu satarul peste oase.

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Faptul ca incepe sa judece exteriorul dupa ceea ce interiorul sau nu poseda. Iti dau in cap, hotule, pentru ca eu sunt cinstit? Asta ma deranjeaza, plus atitudinea de tarfa bolnava, vorba lu' Cheloo. Cand iti merge rau te dai pe langa cei tari, iar cand iti merge bine uiti ca ai prieteni.

| harciog a răspuns:

Ca omul nu-si da seama cit de prost este.Un exemplu; Am la serviciu un habauc care ma face in toate felurile pe toate laturile si in gluma si in serios, dar nu-i pot raspunde decit cu limitatule, ca sa aflu ca a dat psihologicul de 5 ori si nu l-a luat niciodata de au fost nevoie de "alte interventii"sa ramina.De cind am aflat nu-i mai zic nimic,ma uit la el si, sincer, mi-e mila.

| Paulla a răspuns:

Orgoliul nefondat. Falsa senzaţie de superioritate a cuiva inferior.

| Ecea a răspuns:

Limbajul neadecvat, educatia precara, gusturile proaste si devierile de comportament.

| shadovv a răspuns:

Nimic. Nu este treba noastra sa fim suparati pe vreo persona.

| ChioruL14 a răspuns:

Sa nu rada la glumele mele! nu pot tolera asa ceva, e inadmisibil.

| morningstar a răspuns:

Din comportament mi se pare de neiertat sa lovesti o femeie, un copil, o persoana neajutorata, sa iti bati joc de cineva.
Referitor la relatiile cu ceilalti, mi se pare greu de iertat sa tradezi o persoana care are incredere in tine.
Din imbracaminte, nu e chiar de neiertat, dar deranjeaza sa vezi o persoana care iese din casa fara sa ceara parerea cuiva despre vestimentatia sa si se imbraca bizar doar pentru ca asa cere moda. Nu e pentru oricine extravaganta. Sau mi se pare urat sa vad o doamna invarsta care din cauza ca nu 'isi accepta varsta', se imbraca in culori stridente, 'tipatoare', in fuste scurte sau multe altele.

| lcmbobovl a răspuns:

Faptul ca minte si faptul ca e parsiv/parsiva.

| gabytz18 a răspuns:

Barfitul si minciuna

| αntoniα a răspuns:

Ca foloseste un limbaj obscen(inadecvat,injurarui, prostii, etc...) la adresa mea sau celor dragi mie.
Sper ca te-am ajutatbig grin
Paaaa!kiss
*.*