| Psihiatra a întrebat:

Ce ziceti? Cum ar arata lumea daca nu ar fi existat razboaie sau revolte in istorie?

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Am fi progresat tehnic mai putin.Ne-am fi pierdut vremea in rugaciuni si matanii inmultindune excesiv.

| Razvan a răspuns:

O lume perfecta. Dar oamenii mereu ravneasc.La ce, cum si unde nu conteaza. Dar ravnesc.De asta se nasc razboaiele. Din nevoia de a avea cat mai multe teritorii, avutii, supusi

| foxi a răspuns:

Ar intra in crize economice majore!

| flyleaf22 a răspuns:

Daca nu ar fi existat razboaie probabil ca, la momentul de fata, nu ai sti ce e ala computer, ce e ala telefon, ce e aia tehnologie. Nu ai sti nici ce e economia, nici ce e criza economica smug. Cu toate partile or proaste, trebuie sa recunoastem ce marile razboaie au adus progrese pe plan tehnic si economic. subiectul oate fi aprofundat si interpretat in multe feluri.

| acdcfan a răspuns:

Simplu: ar fi pace totala. Am fii pe acest Pamant o singura natiune, am fi oameni cu aceleasi pareri politice, economice etc, tehnologia ar fi avansat, insa nu atat de mult, si formele de guvernamant si regimurile politice n-ar fi fost asa variabile. Cu toate acestea, eu cred ca razboaiele au fost o piesa importanta in istoria acestei lumii care trebuia sa se intample. Eu merg pe ideea: totul are un scop. Lumea aceasta este o combinatie intre bine si rau.

| anamaria91 a răspuns:

Rasa umana ar fi fost mai mica din cauza suprapopularii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil sa stim cum ar fi cu exactitate lumea fara razboaie, noi traim din asa ceva, pana si creatia universului a fost un big-bang, toate ideile diferite nasc scantei, nu sunt atat de nebun acum ca sa-mi imaginez lumea fara razboaie... poate mai tarziu.
Un singur gand as avea, ca si atunci cand omenirea nu a mai avut motive plauzibile pentru a incepe un razboi, atunci s-a apelat la religie, urmatoarele razboaie le anticipez ca se vor isca de la un meci de fotbal... ups dar asta a fost parca prin America de sud, poate vom incepe razboi cu echimosii, ei sunt de vina ca se topesc calotele de la polul nord, fac focul pe ele...mda, voi trimite o scrisoare catre Casa Neagra si poate mai scoatem niste ulei si de acolo.
Peace!batting eyelashes but not for oil!

| Lavynyu a răspuns:

Mai putin de invatat la istorielove struck

| Bittersweet_8364 a răspuns:

Am avea mai putin de invatat la istorietongue