| MeScorpion a întrebat:

Chiar crezi ca ai avea vreo sansa sa supravietuiesti propriei morti? Biblia e o colectie de legende onorabile dar primitive care sunt in orice caz copilaresti. As mai vrea sa reammintesc ca "Dumnezeu" nu e nimic altceva decat expresia si produsul slabiciunii umane.

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Hai sa ne-ntilnim Simbata seara/Intr-o circiumioara la sosea.Ar fi bine sa-l inlocuiesti pe Dumnezeu cu religia.Sint doua chestii diferite.

| MeScorpion explică (pentru harciog):

In contextu respectiv e mai valabil dumnezeu decat religia, parerea mea. si a lui einstein desigur.

| MeScorpion explică:

Catre domnu' negru30 care in calitatea lui de user ma ignora de ceva vreme, la propriu, el chiar a apasat pe butonasul ala cu ignora-l pe scorpion ma face sa ma simt oarecum responsabil sa-i spun bancul cu bascula.

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Si mai exact care este sensul tau? Daca gasesti un raspuns revolutionezi omenirea.

| hominid dreak a răspuns:

Ba! Tu intrebi, tu raspunzi? Ne doare pe noi in cur de ce crezi tu. Si de ce crezi ca ce crezi tu e bine si adevarat? Intrebare valabila si pentru religiosi si pentru atei. De ce se gasesc tot felul de papacioci fie religiosi fie atei sa sustina sus si tereca ce cred ei, este si adevarat? Las-o fiecare cu a masii!

| MeScorpion explică (pentru hominid dreak):

Esti prea prost.

| hominid dreak a răspuns (pentru MeScorpion):

Merci frumos sorpionule! Este prea evident ca trebuie sa-ti elodiem marea-ti desteptaciune filosofico-religioasa, pentru ca tu stii si definitia cuvantului "Dumnezeu", si a desteptaciunii oamenilor si a bancului cu bascula."Esti prea prost", ba scula!

| negru30 a răspuns:

Ai auzit de vorba " sa fi de bataie de batjocura " -

| Aether a răspuns:

Un mare Om, intr-o emisiune tv, a spus asa:"Eu vreau sa-mi traiesc moartea, nu sa o omor!"Tu in ce crezi?

| MeScorpion explică (pentru Aether):

Si probabil si-a trait-o prin chin pana a fost pus pe modu transformare. Eu cred in soare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumim pentru informare. poti dormi linistit.parerea ta e mult folositoare si crestinilor, si ateilor .bravo.est tare, esti cool, distept si teligent cu, Te mare.heiii? oameni buni? notati-va definitia Dumnezeului scorpionului.

| MeScorpion explică (pentru anonim_4396):

Ce ai prietene? Te doare capul?