| DEBrown a întrebat:

Cine a spus replica "Pe aici nu se trece"?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Dumbledore ne-a spus asta in anul 1. A zis ca nu se trece pe la etajul 2, coridorul din dreapta...si pe buna dreptate, ca se ascundea Fluffy, cainele cu 3 capete acolo! Sau in Padurea Interzisa!

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Profesorul meu de beton 3. Ghici ce? Nimeni n-a trecut. laughing

| costis a răspuns:

Efervescenta se poate sa fii fost ca in 1877, dar consecintele au fost grave. Dintr-o armata de 400000 oameni au mai ramas organizati doar 50000. Germanii aveau mitraliere si grenade moderne, iar noi flinte. Practic, o companie de mitraliere condusa de locotenentul Rommel a cam ras tot ce ii iesea in cale. Cand au vrut sa treaca in Moldova am primit armament de la francezi. (Cam la fel au patit si fratii rusi, care, daca am inteles bine, au pierdut cam 1000000 oameni.)

| unbaiat a răspuns:

Mama dupa ce spala pe jos...

| Anarchy_9738 a răspuns:

Trecand peste toate variantele mentionate mai sus si peste celebra replica a lui Gandalf din Lord of the rings ("You shall not pass"), mai exista si legendara expresie "Pe aici nu se trece" folosita in batalia de la Marasesti (6-19 august 1917)

| jvEcu a răspuns:

Generalul Eremia Grigorescu implusionandu-si ostasii sa apere poarta Moldovei, in fata armatei germane!

| andreiano a răspuns:

Sergiu Nicolaescu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sergiu Nicolaescu, sau daca nu regizorul ca in niciun caza nu le ardea de vrajeala in timpul bombardamentului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@HarryPotter lol raspunsu asta merita funda laughing made my day ^^

| Magnific a răspuns:

Politia laughing)

| catalin_1669 a răspuns:

Si pe aici nu se trece!", a spus generalul Eremia Grigorescu implusionandu-si ostasii sa apere poarta Moldovei, in fata armatei germane, in timpul Primului Razboi Mondial.