| SaveTheNature a întrebat:

Cine are impresia ca "sfarsitul lumii" e aproape? Sau in fine cine simte ca se apropie o mare schimnbare. Ceva fara precedent o sa se intample pe pamant.

27 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Schimbari se petrec zilnic numai ca suntem prea "orbi" ca sa le vedem. Dezinformarea se practica la nivel global.

| Furculingură a răspuns:

In afara de cutremur, eruptie de vulcani, taifunuri sau doar 2 anotimpuri, ce s-ar putea intampla?

| SaveTheNature explică (pentru Furculingură):

De exemplu un al 3-lea razboi mondialwinking

| alexandra2859 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Al 3-lea razboi mondial a inceput de mult si este criza a 4-lea o sa fie pentru apa

| SaveTheNature explică (pentru alexandra2859):

Asta nu e razboi.Omenirea o duce extraordinar de bine acum.Vei vedea ce se va intampla, armele ce se fabrica, nu se fabrica degeaba.

| alexandra2859 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Omenirea o duce extraordina de bine cu ce?

| SaveTheNature explică (pentru alexandra2859):

Nu e inca razboi.(in adevaratul sens al cuvantului) nu e foamete(in adevaratul sens al cuvantului). Totul e foarte sub control inca.

| alexandra2859 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu e foamete(in adevaratul sens al cuvantului)ce vrei sa spui cu asta? te uiti si tu la televizor sa vezi ce patesc oameni din africa si din toate tarile astea nu au ce sa manance beau apa din gropi...

| SaveTheNature explică (pentru alexandra2859):

Africa e o particica a acestui glob.Stai sa ajunga situatia lor peste tot.Caci dupa un razboi mondial, nimic nu va mai fi ca inainte.Ei (africanii) mai tot timpul au fost asa nepastuiti de soarta.Acum e mai grav, dar va fi si mai grav.De ce? pentru ca s-a facut rispia si acum toate tarile au datorii.Asteapta cam 2 ani si vei vedea ce inseamna sa o duca oamenirea foarte rau.acum e totul ok.

| alexandra2859 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ma lasi ma nostradamus la sti tu pe toate daca mias pune mintea cu tine si ti-as spune cateva din lucrurile din care le stiu eu ai inebuni.

| SaveTheNature explică (pentru alexandra2859):

Eu doar imi dau cu parerea, n-am vrut sa te supar.Pentru ca vad in jurul meu ca nimeni nu se gandeste la asta, si nici la cei din africa ce se chinuie din cauza noastra a celor care facem risipa de apa, si etc.Si ma astept ca pentru bani oamenii fac orice.inclusiv se autopdistrug.Nici mancarea nu mai e sanatoasa nicaieri din cauza asta.De ce? Pentru ca e produsa in cantitati mari, ca noi sa nu mai fim nevoiti sa o producem, ci sa avem munci de birou.De asta e plina omenirea de boli, de la "evolutia "asta.

| SaveTheNature explică:

Nu ma refer la Numerologie la 2012, la 11.11. 2011-astea sunt prostii, Ma refer la ce se intampla cu oamenii.La criza, si la faptul ca acusi vine al 3-lea rasboi mondial

| Coconutz a răspuns:

Lumea fierbe. Ceva o sa se intample.

| totElodia a răspuns:

Sfaristul lumii? Eu stiu doar ca dupa ce manac sandwichul asta cu ceapa o sa trebuiasca sa ma c4c.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pentru mine sfarsitul e mereu cand ajung in criza la spital, daca revin la cei dragi, nimic nu mai conteaza, ii multumesc bunului Dumnezeu ca a facut din nou o minine cu mine si am revenit in sanul celor dragi, in rest, nu conteaza, conteaza doar clipa de fata.ce va fi doar bunul Dumnezeu va sti.happy

Răspuns utilizator avertizat
| iFollowRivers a răspuns:

De unde stii tu? Numai Dumnezeu stie

| alexandra2859 a răspuns:

Ceva rau o sa se intample asta este sigur intrebarea corecta este CAND?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presimt de mult.si nu va ganditi la apocalipsa.nu.altceva mult mai rau ce vine de la oameni. ceva foarte grav. dumnezeu sa ne fereasca.

| cat212 a răspuns:

Pentru ca Lumea se maturizeaza... Nu avem cum sa o 'simtim' dar totusi exista presiune. Ca atunci cand implinesti 18 ani. Esti major, dar totusi nu ai gandirea unui adult. Traim de prea mult timp pe acest Pamant sa nu se produca schimbari majore. Sunt rare, dar poate ca acesta e momentul. Poate 2012 e anul majoratului nostru! big grin

| bunjy a răspuns:

Eu cred ca este aproape parerea mea! deoarece prea mult s-a inrautatit lumea

| PHLO007 a răspuns:

Ceva fără precedent o să se întâmple pe Pământ. O să mai avem parte de Boc încă 4 ani.

| Selphiel a răspuns:

Daca o sa se intample ceva rau atunci cu siguranta nu va fi fara precedent. Doar daca ar fi sa se intample ceva bun si neasteptat ar fi fara precedent dar nu exista motive sa te gandesti ca asa ceva se va intampla... deci nu.
Nu o sa se intample ceva fara precedent pe Pamant.

| SaveTheNature explică (pentru Selphiel):

De ex un al 3-lea razboi mondial in care vor muri atat de multi oameni"fara precedent"

| Selphiel a răspuns (pentru SaveTheNature):

Singurul lucru fara precedent ar fi numarul de oameni morti... ca nah, suntem mai multi, murim mai multi. E normal. Cand in al doilea razboi mondial au murit mai mult de 100 de milioane de oameni si aia a fost fara precedent, dar e vorba numai de numar si nicicum de rautate. Tre' sa fii cel putin retardat sa te gandesti ca oameni ca Hitler sau Stalin nu au fost si inainte de ei(si nu mai sunt si in zilele noastre).
Dar numarul nu e un lucru cu adevarat de luat in considerare cand vorbesti de un eveniment fara precedent, ci actiunea(foamete, chinuri persecutare etc. au mai fost si au sa fie).

| SaveTheNature explică (pentru Selphiel):

Da asta voiam sa zic.Dar nu o sa fie undeva peste 100 de ani ci acusica.Parerea mea.

| Selphiel a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da, o sa fie naspa este evident, enjoy life while you can!