| greendayforu a întrebat:

Cine are tabel cu nr patrate perfecte pana la 50? funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| IngerAlb a răspuns:

fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Într-un minut ți-l faci singur. Ia fiecare număr de la 1 și înmulțește-l cu sine însuși până ce produsul dă mai mare decât 50 și ai terminat.

| corolav a răspuns:

Am mai găsit şi eu întrebarea aceasta şi am dat acelaşi răspuns. Chestia însă e alta. Enunţul este conceput greşit şi drept urmare implicit şi răspunsurile. Omul cred că vrea o listă cu pătratele tuturor numerelor de la 1 pînă la 50. Deci primele 50 de pătrate ale numerelor de la 1 la 50. Dar chiar şi aşa de ar fi. Chiar şi ca exerciţiu nu ar fi prea greu de făcut. Dar "bunicuţa " e prea leneşă pentru a pune cîtuşi de puţin mintea la contribuţie.