| nairpic a întrebat:

Sall all! Care imi da si mie va rog frumos un tabel cu patartele perfecte pana la 900? va rog mult imi trebuie la matematica sunt in clasa a 7!

Răspuns Câştigător
| hidrargir a răspuns:

Auzi, ba, Cipriane, da' tie ti-e lene sa faci 30 de inmultiri?
Te ajut eu: 1x1=1, 2x2=4, 3x3=9... si o tii tot asa, pana la 30x30=900!
Pune mana si munceste, puturosule!

6 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Mai baiete, tu nu stii ce sunt alea patrate perfecte, asta e evident!

| rosto a răspuns:

Mai ingamfatule, omul ala ti-a ridicat la puterea 2 niste numere rezultand patrate perfecte, ce e asa greu de priceput?

| Crickett a răspuns:

Pai stii, patratele perfecte sunt numere inmultite cu ele insele.Adik dublul unui numar.
Gandeste-te si u! E simplu! Mult norocwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ca esti varza la mate si puturos pe deasupra, mai tii si coada-n sus;
@cricket : cred ca-ti dai seama de ce ai primit stupid!?

| nairpic explică:

Bahh eu am zis patrate p[erfect habar nai ces alea! nu te mai baga dca nu stii! ce ai zis u sunt inmultiri lol!laughing

| nairpic explică:

Lol habar n-aveti matematica uitati ce isneamna:Un număr natural se numeşte pătrat perfect dacă se poate scrie ca puterea a doua a unui număr natural