| Ally a întrebat:

Cine poate sa-mi explice cum se face o prezentare in PowerPoint cu toate detaliile, efecte speciale si muzica? Va Multumesc Anticipat!

2 răspunsuri:
| AlinutzaRouz a răspuns:

In primul rand deschizi power point si in bara de sus in meniul file ai o optiune New iti apare o fereastra de unde poti selecta tipul diapozitivului, eu il folosesc pe primul la toate, dar sunt si diapozitive speciale ca sa poti insera filme, imagini ( dar poti si fara diapozitive speciale )

cu textul e simplu, ai un chenar punctat si poti scrie in el ca si in word.
Imaginile: meniul inserare, inserare imagine, din fisier si iti cauti poza in calculator si dai inserare
daca vrei diapozitiv nou tot in meniul inserare gasesti new slide sau diapozitiv nou si iar iti apare fereastra de unde sa alegi

tot in acelasi meniu gasesti si insert sound and movie( alegi sunet di fisier si cauti melodia in calculator) si la filme sau video tot acolo.
in mare am zis tot, daca mai vrei ceva intrebaba-ma prin mess
privat
sper ca te-am ajutat

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realizez atestate,proiecte,prezentari power point si word, eseuri ,mulaje clipuri, tutoriale si altele. Relatii la e-mail: infogj@yahoo.com