| anonim_4396 a întrebat:

Cine sintem noi, de unde venim si incotro ne indreptam? Ce rol avem, care ne este menirea? Cine sintem, ce sintem?

19 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

De secole, mari ganditori ai omenirii si-au pus intrebarile astea; pana azi nimeni n-a putut raspunde...si tu vrei sa afli raspuns in luna august a anului 2009 de pe un forum ce se numeste TPU... M-as mira sa primesti raspunsurile dorite...mai ales ca ziua e pe sfarsite, oamenii se vor culca obositi...sa speram ca pana maine cuiva i se va revela, in vis, raspunsul...Propun sa asteptam ziua de maine...cine stie ce ne poate aduce...

HepHap
| HepHap a răspuns:

Gauguin are raspunsul!

| adyth a răspuns:

Suntem oameni, venim din burta altor oameni si ne indreptam spre pamant laughing...rolul nostru e sa traim.mancam, bem, ne distram, ne cultivam, ne inmultim si murim...suntem doar noi...si suntem oameni
tongue

glumeamwinking ...nimeni nu stie... inca asteptam un raspuns...

| Crisu_8081 a răspuns:

Suntem oameni...himere ale absolutului.Nu vom afla vreodata ce menire avem... ce suntem noi, de fapt...sau incotro ne indreptam. Poate ca este mai bine sa nu ne intrebam aceste lucruri.Trebuie sa ne traim viata, buna sau rea, iar rostul ni-l facem singuri.

| JustMeFlory a răspuns:

Pai...suntem maimute evoluate!laughing

| kathessa a răspuns:

Sintem destine. Venim din lumina si ne indreptam spre lumina. Scopul nostru este acela de a evolua (adica sa incercam sa nu ne limitam existenta la a minca, a bea, e ne distra in toate felurile). Sintem ceea ce vrem sa fim!

| maryana5 a răspuns:

Noi suntem utilizatori TPU, venim de pe google si ne indreptam spre intrebari ...rolul nostru este sa raspundem...menirea noasta este sa devenim experti TPU.
nu-mi vine sa cred ca tocmai tu ai uitat asta no talking eff... e o greseala pe care o face toata lumeawinking
xoxoo, mary peace sign

| TeoIonela a răspuns:

Stii ce rol avem? ala de a ne inmulti...pentru ca si copii nostri sa traiasca intr-o lume mizerabilarolling on the floor

| Viuvi a răspuns:

Eh.
Asta sigur vei afla intr-o zii!
Pana atunci, raspunsurile vor fi doar simple pareri, nimic 100% sigur

| Laura_5858 a răspuns:

Noi, romanii? N-ai cu cine, niste tarani.
Restul oamenilor? Astia care ne discrimineaza pe noi.
Venim din spatiu, de pe o planeta numita Nebuloasa de safir, ne indreptam spre IAD mancati-as.

| Deea_4962 a răspuns:

Daca asi fi filozof sigur asi sti sa iti raspund, dar cum eu nu sunt... sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai mancat de pe jos, Bro? Te apuca filozofiile la ora asta? Lasa-ma sa-mi revin si incerc sa raspund.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu suntem nimic, nu ne indreptam spre nimic, suntem un accident al naturii. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine suntem...suntem extraterestrii...
Ne indreptam spre o alta lume...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cati au raspuns majoritatea a raspuns la misto
Cum punem noi Intrebarile astea asa pun si alte forme de viata de pe alte planete insa pentru a afla raspunsul la intrebarile tale mai avem mult de evoluat si odata ce vom scapa de jugul religiei ochi ni se vor deschide. Sper ca te-am ajutat cat de cat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu suntem nimic, nu ne indreptam spre nimic, suntem un accident al naturii. Din pacate este o realitate pe care multi dintre dv. or sa o realizeze peste nu mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O parere personala ce nu cer nimanui sa CREADA, ar fi ca sintem rezultatul dintr-un contact fizic din-intre maimute si o specie extraterestra, in totalitate 100% SUPERIOARA noua actual, dar nu trebuie sa UITAM ca CREATORUL al intregului univers, lucru ce a avut loc acum citeva miliarde de ani, adica,, BING BANG'' a fost facut de,, DOMNUL'', si tot el este singurul si unicul care poate STINGE toata aceasta CREATIE ce ii APARTINE.Ps este doar o parere ceimi apartine.si MULTUMESC

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa raspunzi la aceleasi intrebari pentru melci, gindaci de bucatarie si pinguini. Daca poti vei avea raspunsurile corecte si pentru tine... desi unora le place sa creada, dinntr-un orgoliu nemasurat, ca sint mai importanti decit un banal vierme inelat si in consecinta vin dintr-un loc mai curat, au o menire, un scop evident "inalt" iar dupa atingerea lui vor fi bine recompensati intr-alt loc mai meserias unde-i cald si bine.

| zaharie a răspuns:

Suntem niste fiijnte normale numite oamenii, care ne nastem sa murim si scopul e sa ne chinuim toate viata pentru ca mai tarziu sa murim si sa aiba urmasii nostri ceva avere de impartit daca am reusit sa strangem ceva in viata.asa ca e mai bine sa ne traim viata din plin