| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa aflu misterele și secretele vieții, planetei, omenirii și Universului și secretele lor.Cine știe cărți bune în acest sensîn PDF interesante și fascinante/captivante de descărcat sa îmi zică numele cărților și autorul va rog.
Despre secretele și misterele omenirii, ceva care să explice cine suntem, de unde venim și încotro ne îndreptăm Că Că am ajuns sa îmi pun îndoieli despre ce știm deja de la religie și din societatea noastră.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Parca ne părăseai...

| halogen001 a răspuns:

Părerea mea e ca viata e rodul evoluției în timp prin selecție naturala, deci nu exista secrete, exista doar necunoscute. In orice parte a universului unde exista condiții asemănătoare cu cele de pe Pământ, probabilitatea de a exista forme de viata e maxima, iar acele forme de viata vor fi exact ca și cele de pe Pământ, pentru ca în condiții identice, materia se aranjează identic, iar viata nu e altceva decât un mod de aranjare a materiei la un anumit moment dat. Viata e efemera. Tot asa cum apare, tot asa de repede dispare și nu mai rămâne nimic în urma.

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

Exista niste secrete, dar nu pot fi spuse la toata lumea, ci doar la aceia care pot tine secrete, probabil.