| pam_pam a întrebat:

Credeti ca Adam avea buric? Stiu ca pare o intrebare stupida, dar daca va ganditi putin, nu e. Daca ar fi avut, inseamna ca a fost nascut. Si daca a fost nascut, s-a dus pe apa sambetei teoria cu Dumnezeu-creatorul. happy Precizez ca sunt atee.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nu exista dovezi clare, voi toti aici ati spus ca are daca are buricsi e facut deuca chipul si asemanarea lui dumnezeu atunci si dumnezeu are buric ceea ce inseamna ca nu e o fiinta pura cum ce spune a fost nascut si aici vine un lant de intrebari din cine si acel cineva cine e si de unde a venit
?

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Atunci e clar.
OK, a fost nascut, cine a fost mama lui?
Eu cred ca te declari atee, asa de florile marului. De ce nu stai in banca ta? Mai bine ai crede in EL.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai daca noi suntem copia lui macar asa prin similitudine ar trebui sa-l aiba.

| sorin a răspuns:

Habar nu am.

| 1968 a răspuns:

Crede si nu cerceta vei descoperii prea multe si cine stie ce mai iese...

| Traficantadecorcodushe a răspuns:

yawn Daca o iei pe cale religioasa.Cum ca Adam e facut dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu...cred ca o fi avut.yawn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam slab argumentata pozitia ta.

| 4inel a răspuns:

Cand Dumnezeu l-a facut pe om l-a facut cu buric, bine inteles;
Ce nu intelegi tu este cum de l-a facut cu buric.
Asta este o intrebare stupida.
Sa-ti mai dau si eu una tot la fel de stupida pe care am auzit-o mai de mult.
Cati ani avea Adam cand l-a facut Dumnezeu? si fiecare isi da cu parerea.
Eu cred ca Dumnezeu l-a facut pe om cu o varsta in el si cu buric. Din punct de vedere anatomic un om fara buric nu se poate desvolta normal, nu poate ridica greutati, nu poate sa faca mai nimic.

| pam_pam explică:

Dumnezeu, n-am dormit deloc, abia imi gasesc cuvintele si tastele. tongue

| pam_pam explică:

Cami, eu nu judec credinciosii. Dar se pare ca unii din ei sunt mai rautaciosi decat ateii. Am crezut candva in el, daca o sa intri pe profilul meu, la ce intrebari am pus (doar 3) vei vedea ca la cealalta intrebare legata de religie am explicat unul din motivele pentru care am devenit atee. happy

| johnny84 a răspuns:

E o samanta de adevar in ce spui mai ales ca Adam si Eva au avut doi fii Cain si Abel atunci cum s-au inmultit? Prin incest? oricum e bine sa credem in Dumnezeu pentru. ca ceva acolo exista! Cum exista raul, diavolul (sunt o multime de posedati pe la manastiri) trebuie sa existe si bunl Dumnezeu.