| anonim_4396 a întrebat:

Ma, am si eu o intrebare...

Adam, adica Adam din Geneza. Avea buric?

17 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Gurile rele spun ca nu avea, deoarece a fost Creat de Bunul Dumnezeu

| William a răspuns:

De ce conteaza asta? Ce e daca avea si ce e daca nu avea?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru William):

E o intrebare existentiala vere...O tema de dezbatut in mod filozofic.

Avea sau nu avea buric?

| William a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Intrebarile astea sunt o pierdere de vreme.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru William):

Atunci nu-ti pierde vremea aici.

Vezi ca ai doua notificari pe facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OMG, intrebare demna de TPU pentru prostilaughing
Acum serios vorbind care e faza si cu poleimica buricului sa ma bage si pe mine cineva in tema.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai, e foarte serioasa intrebarea mea happy Ce ti se pare prostesc?

Adam fiind primul barbat (nascut si crescut in pantelimon) sa zicem.Nu ar trebui sa aiba buric.Corect? Neavand mama, nu avea nevoie de cordon ombilicar.Corect?

Na acum desbate-ti happy

| anonim_4396 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Pai avand in vedere ca e la fel de mitologic ca Hercule nu are rost sa dezbatem un asfel de subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avea,mai,avea.vrei sa-i dai o frunte in buric? sa te convingi? au mai fact-o si altii asa zisi atei, ca sa se convinga.ce ai de pierdut?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vere, i-a nu mai fa tu pe rotundu` intre patru pereti, okay?

Ca fata-n fata ti-ai baga-o pe mama ta la amanet, doar sa nu te scuip pe chelie.

| anonim_4396 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Va trebui sa ajungi la inaltimea mea trudila.ai o scara acasa? sa ma urc pe ea sa-ti dau ...binete? mamica ta traieste?

| DarkAndDreary a răspuns:

Adam a existat?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

La asta nu m-am gandit...Merci laughing

| HowdidIgethere a răspuns:

S-ar parea ca nu.

| Robyi a răspuns:

Pai sa o luam logic...

Oamenii din ziua de azi sunt descendentii primilor nostri parinti (Adam si Eva)
Daca Adam NU AVEA BURIC, e clar ca nici oamenii din ziua de azi nu aveau buric.
Sper ca te-am lamurit.
La tema "religie", exista foarte multe raspunsuri date de mai multe "biserici".
Asa ca crezi ce vrei.
Eu doar ti-am raspuns la intrebare.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Robyi):

Vere eu oricum nu cred in nimic.Am incercat si eu sa fac o caterinca.

| dadine a răspuns:

Avea buric ca era ca oricare alt om, a fost descris mai detaliat doar