| Catalin_Turc_1989 a întrebat:

Intrebare de baraj : Adam avea buric?

Răspuns Câştigător
| Idris a răspuns:

Buricul este o cicatrice formata de legatura cu mama prin cordonul ombilical. Dupa nastere, cordonul este taiat, iar in locul in care acesta se lega de corpul copilului se formeaza o crusta si apoi o cicatrice cunoscuta sub denumirea de buric.

Tinand cont de faptul ca Adam(aleyhi salam) nu a avut mama, raspunsul la intrebarea ta este NU. Adam nu avea buric.

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Avea.
Cei numiti elohim doar au modificat un grup restrans de umanoizi in laboratorul experimental Eden.
Au incercat sa creeze o noua rasa mai docila si ceva mai inteligenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic, deoarece este fiinta umana, Adam purta/poarta numele tuturor oamenilor cum ii numea Dumnezeu pe vremea aceea.

| cornelmarius a răspuns:

Prin Adam nu este vorba de o persoana, Adam din ebraica se traduce oameni.

| DasKönigreichPreußen a răspuns:

Daca gandim dupa Biblie, nu nu avea.