| RAY a întrebat:

Credeti ca creierul masculin difera de cel feminin? nu ma refer doar la inteligenta si la comportament, sentimente etc

26 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In mod sigur are mai putine circomvolutiuni, nu-ti ramine decit sa le numeri sa te convingi.Asta e raspunsul meu.Mi-e jena sa-ti dau de pe google pentru ca poti sa-ti iei si singur.

| totElodia a răspuns:

Creierul e aproape acelasi, rationamentul e altul.

| Claudiuu a răspuns:

Da.Si nu cred... asa e.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eh.
Creierul difera de la vietate la vietate.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Am tot citit carti pe scrib
http://www.scribd.com/......lu-Marital

http://www.scribd.com/......in-oglinda
e ceva adevarat in cele afirmate ce crezi?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

In mare, da.
Totul tine de psihicul individului, de motivatia sa, de puterea lui de influentabilitate, de factorii sociali externi si interni.
Femeia are tendinta sa priveasca anumite lucruri mult mai amanuntit.De ex, fizionomia intregului corp al barbatului, in vreme ce masculul priveste partea estetico-faciala.Nu ma pricep, dar am zis ce am avut de zis.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Cred ca logica ajuta omul mult in viata, parerea mea e ca conteaza fizicul, banii,comunicarea, iubirea, intelegera, sexul, cum putem sa facem toate, cum putem imparti timpul?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba de timp.E vorba de intelegere, de comun acord. Poti avea tot timpul din lume, daca sunt incompatibilitati, tot timpul se pierde in certuri si batai in opinii diferite.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Da conteaza fizicul la prima intarnire tu ce spui?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Parerea mea e ca...
Da,in primele faze de cunoastere,esteticul conteaza,atractia fata de persoana respectiva. Apoi,urmeaza sa descoperi caracterul, personalitatea persoanei, pentru a clarifica compatibilitatea atat estetica, cat si conceptuala, pe deplin.Ca multe alte animale,oamenii se imperecheaza chiar si dupa modul vestimentar, modul de viata, etc.Dar mai dispunem si de ratiune, ceea ce ne forteaza sa analizam orice amanunt, fie el estetic sau intelectual.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ce varsta ai?

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Daca o vibratie a creat acea energie, inseamna ca muzica a creat fost inceputul la tot?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Acum cateva luni am depasit pragul adolescentei.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Imi amintesc ca la ani tai cautam sensul vietii, scopul ei

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Neah,scopul si sensul le gasesc pe drum.Eu imi creez ce scopuri vreau, fiindca asta e sensul vietii, sa faci ceea ce consideri tu ca te reprezinta, ceea ce iti doresti.Nu mai imi ramane decat sa stiu ce e dincolo de moarte.Atunci voi uita si sensul vietii.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Cum te cheama?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Gicu de la 2. laughing
Nu-ti spun, imi pastrez numele sub anonimat, ce, vrei sa mi se fure drepturile de autor? laughing

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Tea prins vreodata cineva din familia ta ca scriai pe TPU despre dumnezei si ce a spus?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Nu,stiu sa lucrez sub acoperire. Oricum, familia mea ma cunoaste ca si "pagan"laughing
Chiar e amuzant sa ti se spuna asa.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Paganule,esti la liceu?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Da,de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Tea prins vreodata cineva din familia ta ca scriai pe TPU despre dumnezei si ce a spus?" rolling on the floor) Ray...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Paganule ce faci, ceva de genu mi-a spus

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

laughing Cine-a zis asta?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Depinde de cine m-a prins

| Forev3rAlone a răspuns:

Eu una nu cred in povestea asta cu diferenta creierelor intre sexe.
Fiecare are un creier al lui, cum il are indiferent de sex!winking