| ileanaadrianastan a întrebat:

Credeti ca D-zeu, Creatorul Universului, este un Spirit incorporal, care nu poate avea fii humani? Va raportez cu deosebit respect ca toti judeii, alaturi de Stapanii planetei - membrii Grupului Bilderberg - gandesc aidoma mie. Si gandim astfel deoarece suntem foarte informati. Cine are informatii si bani stapaneste aceasta planeta.

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

La intrebare nu-ti raspund ca s-a talmacit si rastalmacit pe aici de foarte multe ori. Zici ca stapanii planetei "Grupul Bildenberg-gandesc aidoma mie", atunci ia spune ce au discutat anul acesta la intalnirea din Grecia in luna mai!? sa stim si noi.

| Hombre a răspuns:

@Kongeriket mersi pentru corectie, asa este anul acesta s-a intalnit in Spania si anul trecut in Grecia.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@hombre, cu tot respectul dar Grupul Bilderberg s-a întâlnit în Spania anul acesta şi nu în mai ci la început de iunie!

| Vizitiul a răspuns:

Cei cu bani si informatii stapanesc planeta, dar nu se stapanesc pe ei. Care-i smenu'?

| Alphawolf a răspuns:

Probabil nu poate sa aiba sange din sangele lui sau mai bine zis spirit din spiritul lui, daca lipseste spiritoaica(dupa realul si logica noastra), dar putea sa-si faca unul fiind capabil sa creeze. In eternitatea lui s-o fi cam plictisit si a proiectat unul(copil) cu care sa se sfatuiasca si sa ii fie de ajutor in planul: Crearea Universului.
Hai ca-ti spun toata povestea
Un timp totul a fost ok, dar dupa un timp tatal si fiul si-au dat seama ca si doi sunt putini la un plan asa complex, asa ca a mai proiectat o armata cu grade cu tot, iar pe seful acestei armate la dotat cu mai multe calitati(mai frumos, mai destept...). La acest frumos(seful armatei) nu i-a placut conditiile din Paradis(orasul in care locuia...vila, masina etc) si regimul impus de tatal si s-a rasvratit. Inaite de a se rasvrati a reusit sa imbirlige o parte din armata cu convingerile lui, asfel atragandu-i de partea sa. Si asfel s-a format doua tabere: buni si rai, iar noi tragem ponoasele. Shit!

| Arthur a răspuns:

Adevăratul stăpân a unui lucru este cel ce l-a creat.
Sufletul şi dragostea sunt lucruri pe care nu le vei cumpăra niciodată!

| Flav a răspuns:

Bai, mai sunteti multi?laughing

| PhaseMorphXR a răspuns:

WOW, Dumnezeu si Bilderberg in aceeasi fraza... nu credeam ca o sa existe asa ceva pe TPU prea curand laughing

| thealchemist a răspuns:

Confirm ca raportul a ajuns la noi. cu deosebit respect iti ordon sa te intorci la baza sa iti dam o noua misiune de infiltrare a humanilor impreuna cu Stapinii planetei. Heil Jude!

| Sentinel a răspuns:

In Bilderbergi si Rockefelleri exista aceeasi Entitate care exista in crestini si a existat si in Hristos, Buda etc, Entitate care a hotarat ca lumea sa evolueze.Nu sunt ei stapanii acestei Planete, nimeni nu este, atata timp cat crezi ca esti puternic ca ai bani esti de fapt sarac.

| noreligion a răspuns:

Dumnezeu nu exista, iar daca ar fi existat, prin absurd, el nu ar avea fii.De exemplu, Dumnezeul evreilor sta bine merci cuminte in cer, in timpm ce Dumnezeul crestinilor(care ar trebui sa fie unul si acelasi)a coborat printre fiicele oamenilor si le-a lasat gravide. Iar Iisus este fiul soldatului roman Pandera, insa cum Dumnezeul biblic, era Dumnezeul evreilor, crestinii trebuia sa aiba si ei un Dumnezeu al lor.Asa ca l-au,, infiat'' pe Iisus, i-au facut o biografie cereasca si apoi, prin bunavointa cremenalului Costica, l-au ridicat la rangul de Dumnezeu, alaturi de un duh nebunatic care lasa gravide femeile oamenilor.Religia crestina este cea mai criminala religie dintre toate.Crestinii au distrus foarte multe dovezi scrise, pana cand si biblioteca din Alexandria, numai pentru ca adevarul sa nu se afle.