| ileanaadrianastan a întrebat:

Daca ati deveni constienti de faptul ca Elitele financiare ale planetei ("Zeii" Bilderberg) isi rad de modul absolut grotesc si ridicol in care va inchinati in fata zeilor humanoizi, atata vreme cat exista un Creator al Universului Unic si Incorporal (in care Ei cred, aidoma tuturor judeilor si majoritatii liber cugetatorilor), ce ati face? Ati continua ritualurile dvs. anacronice sau ati trece la Credinta Elitelor? Credinta prezentata briliant de domnul Pavel Corut si de mine, Ileana Adriana Stan, in romanele noastre.

Răspuns Câştigător
| nostatic a răspuns:

O intrebare retorica cauta raspuns? Nu cred.
Cred ca maxim se doreste o alaturare de persoane pentru ridicarea cotei de piata.winking

Din punctul meu de vedere esti pe o directie cel putin la fel de gresita ca marea majoritate. Daca ti-as demonstra ca o albinuta isi face treaba vis-a-vis de Univers mai bine decat tine, te-ai inchina la ea?
Cum nu inteleg oamenii care isi varsa eforturile in scopuri asemanatoare alor tale ca cladesc fix dementa despre care vorbesc?
Care este diferenta intre tine si ei? Nu cautati in fond aceleasi lucruri? Aceeasi implinire personala? Nu este si asta o invitatie la achizitie? In cazul tau e o carte, in cazul lor mii si mii de lucruri care creaza realitati. Si tu vrei sa creezi o realitate si s-o vinzi.
Poate ei vind lucruri mai bune si nu-si numesc potentialii cumparatori grotesti si ridicoli. Poate ei dezvolta lucruri calitative inainte sa le dea pe piata. Poate ei creaza impresia de fericire, ceea ce in realitate este o fericire perfect valida. Pentru ca oamenii o traiesc.
Vrei un raspuns despre scrierile tale? Nu as cumpara niciodata o carte cu o coperta prost executata pentru ca vorbeste despre o minte prost croita, cu referinte in locuri gresite. De asemenea nu as cumpara sau citi o carte scrisa de un om care propovaduieste violenta pentru a asigura proprietatea unei bucati de pamant. Iar un om care considera toate celelalte religii neghioabe in afara de una suna a crestin de rand medival. Poate daca ai fi zis ca politica e in sine o gogoasa umflata artificial te-as crede. Dar religiile vin sa aline aceleasi temeri si insecuritati care te mana si pe tine. Si te mana, nene, nu gluma, pana la a crede despre tine ca esti descendenta unor extraterestri. love struck Atata nevoie ai sa te simti speciala si la fel sunt si restul oamenilor.
Sincer mi-as dori sa ai tu raspunsul, dar realitatea e ca nu e niciun raspuns necesar. Ce simplu ar fi sa fie doar un raspuns.

2 răspunsuri:
| ileanaadrianastan explică:

Daca nu credeti, aceasta e problema dvs. Ei isi bazeaza Puterea tocmai pe ignoranta si credulitatea inchinatorilor la idoli. Printre altele. In lumea judeilor, nimic nu e mai rau decat sa fii fraier. Iar romanii sunt fraieri in proportie de 80%, deoarece atatia cred in religia idilatra crestina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat costa si de unde putem cumpara?