| ReuvenMeir a întrebat:

Credeti ca Universul a fost creat de legile fizicii (ipoteza Stephen Hawking) sau de Adonai, un Spirit unic si incorporal (credinta evreilor)?

Răspuns Câştigător
| ileanaadrianastan a răspuns:

Judeii au dreptate si indeosebi judeii Illuminati. Deoarece exista dovezi superbeton in sprijinul credintei lor intr-un Creator al Universului unic si incorporal.

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da, Adonai a facut universul si-l va pune pe Gog u Magog sef peste evrei in razboiul final si dupa izbanda pe Corut il va face Sfesnic principal si-i va infige o lumanare in cur sa ne lumineze calea spre autodeterminare spirituala (Un fel de "varza a la Cluj" si "fasole a la pârţ") iar stimabila Ileana va avea functia de Cumatra Vulpe sa ne i-a mintile facandu-ne romani prosti si cretini, imputiti si semidocti dupa cum are obiceiul sa-i faca pe aceia care nu sunt de acord cu ea, asta demonstrand ca este o "buna" cetateanca romanca si intareste asta chiar prin juramantul care la depus Romaniei cand a terminat scoala de ofiteri SRI dupa cum spune. Auzi coana Ileană cand te referi la romani este destul de vizibil ca te exprimi din afara romanismului exat ca orice cetatean strain insa tu esti cetatean roman si nu esti nici evreica pura si statul Roman ti-a dat incredere si tu? Esti ceea ce eu numesc astfel de indivizi, curva "romanesaca". Ati devenit agresivi inundand site-ul cu stilul vostru insistent amenintand "vreti nu vreti, tot la religia iudaica veti ajunge" nelasand oameni la sfarsit de an sa-si vada de ale lor, si va jur ca despre evrei am avut impresii bune dar a inceput sa-mi schimb aproape total impresia si va voi ataca pe masura.

| deeeeeebora a răspuns:

Adonai este Dumnezeu.este mult mai logic sa crezi in El.fizica nu este destul de destepta pentru lumea asta complexa si minuscula.

| ReuvenMeir explică:

Suntei un popor jalnic de un primitivism revoltator! In ziua de 25 decembrie ati inlocuit o sarbaoare idolatra, cea a lui Mithra, cu o alta la fel de idolatra, "nasterea" lui Jeshua. D-zeu este deasupra zeilor humanoizi! Are dreptate Pavel Corut atunci cand spune ca sunteti sub-mediocri condusi de un presedinte mediocru. Bine ca exista cateva zeci de milioane de cetateni ai planetei care cred in ceea ce trebuie. Ei sunt viitorul! Elitele globale si Poporul Ales!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nici nu traim. poate santem doar niste ganduri in mintea unui spirit. a unei fiinte.niste iluzii care dispar cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, tu esti ruda cu Nati Meir?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce nu se poate ca Adonai sa fii creat totul asezand intai legile fizicie, prin care ulterior sa se fi desavarsit creatia?
Adica procesul creatiei cum ar fi putut fi altfel? Crezi ca Cineva scoate dintr-o palarie, obiect cu obiect, de la primul pana la ultimul, asa gata facute?
Adica: acum creez soarele, acum luna, apoi pamantul, iar acum apa, uscatul, etc?
Apoi fac pestii, apoi pasarile, apoi animalele, apoi omul? Fiecare gata facute, si apoi asezate la locul lor?
Mi se pare depasit modul de intelegere al lui Adonai.Corespunde omului de acum 3000 de ani.

| Twitter a răspuns:

Adonai, un Spirit unic si incorporal din credinta Evreilor happy

| Twitter a răspuns:

@Bent tare raspunsu tau rolling on the floor
nici nu am vazut laughing ce nume are "ReuvenMeir" rolling on the floor