| anonim_4396 a întrebat:

Credeti că dacă PSD-ul ar rezista milioane de ani s-ar transforma într-un partid de oameni cinstiți?

Folosirea unor perioade incomprehensibile de timp (argument pe care se bazează și teoria evoluției) îi poate face pe oameni să creadă chiar și absurdități?

Dacă îi spui cuiva că maimuțele devin oameni, peștilor le cresc picioare și umblă pe uscat sau șopârlele se fac mai mari ca elefanții ar râde de tine ținându-se de burtă.

Dar dacă ii zici că lucrurile astea se petrec în milioane de ani rămâne cu gura căscată, cum de nu s-au gândit la asta până acum.

Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu! PSD-ul poate fi asemănat cu un cancer.Cu cat evoluează cu atât face mai mult rău in organism.

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Problema e ca iar suntem pusi sa alegem raul cel mai mic.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sabin89):

Da, ca le-a fost frica si lui KWI si lu' veorica de DB, de aia. Daca aveam un tur doi cu DB si KWI, atunci puteam zice ca da, votam cum se cuvine.

| RAY a răspuns:

Dacă îi spui cuiva că maimuțele devin oameni, peștilor le cresc picioare și umblă pe uscat sau șopârlele se fac mai mari ca elefanții ar râde de tine ținându-se de burtă.

asta ai inteles din teoria evolutiei?

maimutele astea sunt mai multe speci, nu toate specile de maimute au evoluat in oameni,pestilor nu le-a crescut picioare si un anumit stramos al acelor animal din epoca cambriana,sorpelele sunt reptile nu mamifere, multe minciuni, mereu dovediti ca nu aveti habar de evolutie, iar evolutia nu este o dogma nu are nici o baza doar selectia naturala, sexuala, mutati

| GabiDumitrescu a răspuns:

E o intrebare foarte interesanta la care nu pot raspunde decat cu o alta intrebare ca sa facem o paralela cum se cuvine: daca bagi c*cat intr-o galeata si amesteci cand se usuca la suprafata ca sa iasa din nou putoarea, si din cand in cand arunci ala vechi si bagi material nou, pe care la fel il amesteci cand se usuca, si tot asa, si repeti miliarde de ani operatia asta... la capatul intervalului vei avea o galeata de c*cat la fel de imputita ca la inceput sau care miroase a trandafiri?

| Nilsson a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Depinde și de găleată, dacă e din aia roșie cu sigla partidului o să miroasă urât orice i-ai face.

| Superior a răspuns:

Intorsaturi de situatie exista mereu si sunt posibile in orice domeniu.

Răspuns utilizator avertizat
| gogu220 a răspuns:

Uite un experiment real.

Într-o cuşcă au pus mai multe maimuţe. O scară verticală ducea la un capac pe unde era introdus un manunchi de banane.
Când una dintre maimuţe urca pe scară, cele rămase jos erau stropite cu apă foarte rece, situaţie în care grupul nu mai lăsa pe nimeni să urce pe scară.
După un timp au început să înlocuiască maimuţele, şi la finalul experimentului s-a constatat faptul că nici o maimuţă nu era lăsată de celelalte să urce pe scară, chiar dacă nu mai erau stopite cu apă.
Concluzia: efectul de turmă sau de colectiv. Faci ceva, nu ştii de ce faci, dar o faci pentru că aşa au făcut şi cei dinaintea ta.

Du-te într-o clasă unde în pauză toţi se bat şi aruncă cu caiete, peste untimp vei face ca ei, pe când într-o clasă unde se vorbeşte şi fiecare îşi mănâncă pachetul de acsă, vei fi exclus din grup dacă vei începe să arunci cu caiete.