| Roxana_2583 a întrebat:

Credeti ca din cauza banilor, poti ramane singur/a? credeti ca ai un nume important te face sa simti bine? persoanele ingamfate au de castigat in viata asta?

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu ai intrebat : Credeti ca din cauza banilor vei ramane singur?

In conditiile astea, e clar ca e o posibilitate. Doar ca in situatia de fata eu spun ca posibilitatea se transforma in probabilitate. Nu vei ramane singur, fara nimeni. Dar poti ramane fara acele persoane carora chiar le-ar pasa de tine.

Cea mai mare putere este sa te poti invinge pe tine. Statutul social si banii sunt exact inversul. Te incurajeaza sa dai bir cu fugitii cand vine vorba de responsabilitati si demnitate. Cand vine vorba sa fii alaturi de ceilalti asa cum ai fost si pana atunci.

Persoanele ingamfate capata relatii. Dar pierd oameni.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Eu cred ca daca o persoana are multi bani, nu va sti niciodata daca este iubit pentru ceea ce reprezinta in societate sau ca om, de aceea ma gandesc ca ar trebui sa interactioneze cu cei de pe acelasi palier financiar cu el, pentru diminuarea acestui risc. Atunci, nu e musai sa ramana singur.