| Anutza198 a întrebat:

Credeti ca exista vampiri sau varcolaci?

57 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Numai în povești nu și în realitate.
Că un nebun se poate crede vârcolac sau vampir nu trebuie exclus.

| DorelSudoru a răspuns:

Sa-i bag 1 in producatori "toailai't si "vampire diaries"

| thealchemist a răspuns:

Da, la nivelul simbolurilor, la fel ca dragonul sau unicornul, dar fara nici o legatura cu viata reala.

| mgtow a răspuns:

Sunt criminali obsedati de sange nu vampiri.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Eu cred ca existi tu. frustrated

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

In filme,da.

| MajorAsshole a răspuns:

Da, exista asa cum exista si Dumnezeu. laughing pana si eu era sa cred ce am spus...

| Siracuzia a răspuns:

In filme si carti, da.In realitate, nu.

| ΔH a răspuns:

Ai implinit 10 ani, si inca te mai sperie fratele cel mare, ca daca nu-l lasi la PC iese vampirul de sub pat cand dormi, si-ti suge sfarcurile?

| chokingvictim a răspuns:

Crezi ca exista naruto si spiderman?

| Claudiuu a răspuns:

Legenda cu vampiri pleaca de la Vlad Tepesi zis ''Dracula'' de la tatal sau Draculea.Dar poate a existat odata ceva asemanator ce a dus la o legenda de o asemnea amploare. Daca ne gandim ca acesta ''una din cele mai mari legende '' a luat nastere in Romania nu ne vine sa credem pentru ca Romania nu a valorificato deloc.Filmele desenle si toate cellate au fost facute in alte tari ca America(da stiu e continent)

| Bibuşca a răspuns:

Dupa mine nu.
Nu nu cred! Acestea au fost niste povesti/filme de exemplu niste filme tare auzite:
- Twilight ( este filmul meu preferat big grin)
- The vampire Diares

Nu trebuie sa punem filmele in locul realitati.
NU EXISTA!

Dar ce pot spune e ca nu se stie poate in celelalte secole au existat asa ceva. Dar ce mai sti?!

| papusikatha a răspuns:

Nu, eu cred ca exista Mos Craciun.

| Scherimuvi a răspuns:

Poi Vampiri
Mda.intr-un fel.adica nu cum vezi u la tv ca zboara si te musca de gat sau cestiu eu ce alte povesti.eu am vazut o emisiune pe discovery se numea "FEMEI DIABOLICE " sau cam asa ceva si in emisiune se descriu tot felul de crime facute de femei si odata o aratat un grup de 3 fete***a fost reconstituire la tv dar nu cred ki serial de fictiune ca ar trebui sa scrie la sf sau ceva***(care nu credeau in dumnezeu si se imbracau in negru machiate la fel in negru si per ansamblu aratau cam neobisnuit.nu erau nici emo nici rockere dupa stil) care practicau niste ritualuri oculte si le-o aratat cum or omorat un om si apoi i-or baut sangele si de exemplu mai mergeau noaptea dupa 12 in cimitir aprindeau peo patura lumanari si tot felul de prostiii ziceau incantatii si aveau pahare in care isi puneau sange(se taiau pe vene toate 3 si sangele care curgea il bagau in pahare ca de vin/sampanie si beiau fiecare).asa ca eu cred ca exista dar nu chiar vampiri pentru ca iti dai seama ca nu traiesc nici vesnic nici nu zboara sau alte prostii. sper ca tziam fost de ajutor.bye

Si Varcoloci nu exista m-am documentat am citit carti ca si pe mine m-a interesat daca oameni devin varcolaci daca ei exista si am citit ca nu exista asa ceva este un mit sau o Legenda

| cryna a răspuns:

Nu,doar mituri :0

| TheBlueWolf a răspuns:

Da si nu...depinde.Orice mit are un sambure de adevar ingropat pe undeva.Sunt unele boli si sindromuri ale caror efecte rezulta ceva asemanator ale acestor creaturi.Cel mai plauzibil baza acestor mituri si legende ce au dat nastere fiintelor acestora sunt cunostintele slabe in domeniul stiintei din secolul respectiv si asimilarea bolilor cu asa zisii varcolaci si vampiri.Bineinteles ca s-au adaptat in sute de carti ajungand la forma actuala.

| MeShadowMaster a răspuns (pentru TheBlueWolf):

Vorbesti aiurea si nu ai nici o logica.Esti tampit crezi ca le stii pe toate dar ai mintea intunecata de orgoliul nemasurat din sangele tau.Nu mai comenta aiurea deoarece sunt lucruri pe care habarn nu le ai.Cum spui tu de oamenii religiosi ca sunt incuiati si indoctrinati asa esti tu esti atat de absorbit de ideea de logica incat nu mai cunosti termenul de... logica. Daca ai citit Hamlet te regasesti perfect in personalitatea lui, te umflii in pene aiurea fiind sigur ca e corect ce spui/faci.Si totusi Hamlet ascundea ceva el se prefacea nebun nu cumva ascunzi si tu ceva? Ori esti un narcisist tampit ce nu are ce face acasa (cel mai probabil) ori ai un motiv intemeiat sa te rasvratesti asa asupra celor ce cred in ceva justificat sau nu.Fiecare este liber sa creada ce vrea nimeni nu stie concret in special tu.

| TheBlueWolf a răspuns (pentru MeShadowMaster):

Tu sa inteleg ca nu ai o ocupatie mai importanta decat sa iti incordezi circumvolutiunile pana in stadiu de nord marinaresc incercand sa imi dai replica. Felicitari ti-ai gasit un tel in viata daca asta era obiectivul tau, tu vrei sa insinuezi existenta unei creauturi mitice exact in forma cuprinsa in file?/atunci esti bolnav mintal.Da, eu sunt centrul gravitational si in jurul meu graviteaza logica si se mai ivesc laturi antilogice ca tine sau ca sustinatorii religiei (care nici nu stiu ce inseamna de fapt) si imi bruiaza zen-ul.Da am un motiv foarte intemeiat si justificat sa ma rasvratesc si anume m-am saturat de atata prostie...prostie crunta.Tu bineinteles ca vei fi sustinut de domnu' "AntiProsti" care isi are username-ul in antiteza cu tot ce tine de el per total la fel ca tine asadar incep sa cred ca exista un fel de legine a prostiei care nu percepe viata asta si incearca sa se impuna.Boule nu ai ce sa imi reprosezi mie deoarece nu ai vazut cate am eu pe retina numai in decursul a 2 ani de zile.Du-te si citeste bibliawinking

| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Nu credwinking

Răspuns utilizator avertizat
| sensa a răspuns:

Nu

| Infernia a răspuns:

Nu, dar poate in desene animate da. Restul e un mare fake.

| adriangabor92 a răspuns:

Da

| florina200 a răspuns:

Nu exista
asa ceva

| ICanSeeAll a răspuns:

S-a dovedit stiintific ca nu exista vampiri. Ca nu exista varcolaci sunt eu sigura.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Da,da,da! Normal! Am vazut intr-un serial hai sa ti`l zic.
Era` pe TPU o fetita care punea o intrebare gen: Credeti ca exista vampiri sau varcolaci?
Iar,o fata inteligenta i`a raspuns si i`a zis...
Exista sub pat, vin noaptea sa doarma cu tine, probabil au vise erotice si din asta.

Hai mai ca glumeam. Nu exista asa ceva!winking

| IoanaTempah a răspuns:

Nu

| greeneyesforever25 a răspuns:

In filme, carti, creiere nebune.

| micutsa19 a răspuns:

Nu cred, exista doar oameni cu o imaginatie super bogata...parerea mea

| IuliaCx a răspuns:

Stai linistita ca nu exista nici vampiri nici varcolacilaughinglaughing

| intelectualul a răspuns:

Dap, dar am program numai noaptea happy

| Pinck0 a răspuns:

Nu exista !