| theforceofgood a întrebat:

Credeți că gruparea franc-masoneriei chiar este asa cum spun conspirațiile și iluminații sunt niste ființe cu puteri supranaturale?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Francmasoneria era pe vremuri o comunitate secretă. În zilele noastre ea este doar discretă și închisă. În ea se intră cu ritual, ședințele, întâlnirile membrilor ei nu sunt accesibile publicului. Această secretomanie, pertinentă di punctul lor de vedere exagerează imaginația celor care se interesează de activitatea lor. Așa că gruparea în sine nu este în mod sigur așa cum spun unii și alții.
Nu există oameni cu puteri supranaturale. Toate puterile omenești sunt naturale.

| Steregoi a răspuns:

Nu.

| christine99 a răspuns:

Nimeni de pe planeta Terra nu are puteri supranaturale.

| BogdanGabriel628 a răspuns:

Eu unul personal cred ca aceste grupari chiar exista deoarece:
Exemplu ( daca se intampla ceva cu planeta sau daca se intampla ceva legat de orice subiect care ar putea sa faca lumea sa se panicheze, Guvernul o sa incerce pe cat posibil sa ascunda acea problema ) si nu vad de ce nu ar putea sa ascunda si alte chestii, sau ba chiar sa conduca cineva din umbra.