| superpissy40 a întrebat:

Credeti ca mai exista altceva in afara de a trai si de a muri? Care este parerea voastra? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Lia340 a răspuns:

Poate mai exista schimbarea, suferinta sau iubire, pentru ca acestea sunt singurele diferenta intre a trai si a exista. Pana la urma totul nu-i decat un vis, incerci pana la sfarsit sa te minti cautand zadarnic acel ceva ce poate macar semana cu realitate.Totul e o minciuna. Dupa un timp descoperi singurul adevar al vietii si abia moartea care pare lumea iluziilor este de fapt singura reala.Ca viata sa o putem simti macar o clipa, sa o putem trai ar fi necesar ca timpul sa se opreasca si acea clipa care trece mai repede decat poate oricine sa descrie, sa se stea in asteptare atat cat vrei. Si acesta este tristetea mirajului ...Viata de acum este o picatura in ocean pe langa cea de dupa moarte, eterna. Deci am putea spune ca nici macar viata nu exista.

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"a trai" si "a muri" nici nu exista. Exista oameni care traiesc si oameni care mor. raised eyebrows

| neutrino a răspuns:

Nu, motiv pentru care trebuie sa stim sa traim frumos acum cand se mai poate.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te intrebi cumva daca exista viata dupa moarte? Ca mai exista si altceva in afara de materie vie, normal.
Sunt destul de rezervat in a ma pronunta. Nu ma arunc sa afirm nimic, nu imi place sa dau false sperante nimanui.

| frostxtq a răspuns:

Exista un mare POATE. Nimeni nu s-a intors sa ne spuna nimic. Iti amintesti ceva dinainte sa te nasti?
Cu siguranta nu e nimic, nu doare si nu simti absolut nimic. E ca o stare de somn. Cand adormi nu iti dai seama si nu stii cum trece timpul.

| Morrígu a răspuns:

Exista doar moarte fizica. La sfârșit vom rămâne doar mici particule de energii.

| SDana a răspuns:

Eu sper sa fie o viata de dupa, mai frumoasa decat asta.

| angi_4331 a răspuns:

Traieste clipa frumos si cu demnitate...

| Serea a răspuns:

Nu pre cred ca exista alt ceva înafara de a trai si de a muri.