| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca pot sa existe fiinte nemuritoare in universuri paralele? Cu alte cuvinte credeti ca poate sa existe ceva pentru totdeauna?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dificil. Dacă ti-ai propus să dai o fundă pentru răspuns, cred că ar merita premiul Nobel.

| Sn4k3 a răspuns:

Http://stirifeldefel.ro/......-pe-terra/
Si daca vorbim si de universuri paralele, orice e posibil.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru Joker3134):

Daca te gandesti in sensul asta, atunci nu.

| Donsavas a răspuns:

Intrebarea ta cred ca i-a emoționat pe toti cei care au simtim profunzimea curiozității tale. Inclusiv pe mine. Da, este. Energia este "nemuritoare". Totul este energie si asa va fi mereu. Tu exiști caci esti energie iar energia nu dispare niciodată. Doar pare ca dispare, dar Nu. Ramane

| ziftode a răspuns:

Nu cred, SUNT ABSOLUT CONVINS

si inca, chiar aici in universul nostru
tu stii cat de mare e universul nostru? nu?
ei bine, NINENI NU STIE! PE BUNE, nici cei mai inteligenti oameni de pe pamant, si nu din cauza ca nu s-ar putea calcula niste numere ci din cauza ca nimeni nu isi poate pune mintea in jurul acelor numere, asa ca se folsesc metafore, deci
cat de mare e universul?
o galaxie are in medie intre 100 si 400 de miliarde de stele
de cand cu telescopul Hubble, telescoape detectoare de radiatie (radar, radio, etc.) si alte solutii de observatie s-au observat mai multe galaxii (nu stele, GALAXII) decat sunt fire de nisip pe toate plajele de pe pamant
si acum vine cireasa de pe tort:
se apreciaza ca s-a putut observa numai, maxim 4% din universul... posibil (deci tot numarul ala de galaxii il mai inmultesti cu 25)

mie mi se pare ca, cel putin probabilitatea e absolut zdrobitoare nu numai ca exista extraterestrii, dar sunt si destul de multi, mult mai evoluati ca noi, inclusiv imortalitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursul de apa... nu trebuie să cauți în universuri paralele.

| tal4556 a răspuns:

Ahaah