| Mariela_1621 a întrebat:

Credeti ca se va dovedi vreodata intr-un fel sau altul existenta lui dumnezeu?

17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Atunci cand oamenii vor dovedi unde este sediul sufletului, vor afla si existenta lui Dumnezeu.Deocamdata, tot disecand trupuri n-au aflat unde e situat ceva numit suflet; cu toate astea nimeni nu se indoieste de existenta lui.Asa si cu Dumnezeu; el nu pare a exista nicaieri dar e prezent peste tot.

| AvalohAlyn a răspuns:

Stiinta prin toate descoperirile sale doveste existenta lui Dumnezeu, existe unui Creator sau necesitatea existentei unui Creator, unei puteri superioare si inteligente, mai presus decat omul. Iar noi, crestinii avem destule dovezi care sa demonstreze existenta lui Dumnezeu.Mereu vor exista oameni buni si oameni rai, credinciosi si necredinciosi.Niciodata nu vor afirma toti ca Dumnezeu exista. Vom afla singuri, ne trebuie putina luminare si intelepciune.

| Razvan a răspuns:

Nu.Mereu se va gasi unul destept care se va gasi ma manipuleze meselewinkingCa-n politicabig grin

| anad a răspuns:

Daca El va dori sa se arate si altfel, daca va vrea sa se descopere aceste dovezi, da, se va dovedi! Daca esti credincios, nu ai indoieli si intrebari legate de existenta Lui!

| karellen a răspuns:

Nu

| cornculapte a răspuns:

Nu. Nu cred.
Existenta sau inexistenta Lui ni se va dovedi fiecaruia dupa moarte, dar nu cred ca va fi o zi in care tuturor, atat celor vii cat si celor morti sa li se clarifice toate intrebarile in aceasta privinta.

| cornculapte a răspuns:

@Izza, nu ma mai ameninta cu puterea lui Dumnezeu.
In primul rand pentru ca nu o detii, deci nu este dreptul tau sa ma ameninti cu ceva ce nu detii (facand abstractie de faptul ca lui Dumnezeu nu-i plac amenintarile, ai grija).
In al doilea rand, blairwitch a pus o intrebare care incepe cu 'Credeti?' si mi-am spus parerea. Ultima data cand am verificat, traiam intr-o tara democrata si aveam dreptul la exprimare libera. Doar daca nu scrii din China, caz in care inteleg si te rog sa ma scuzi. happy

| Floreenofficial a răspuns:

S-a dovedit de atatea ori. ce mai vrei?

| AndutzaAndu a răspuns:

Fiecare om, după ce va muri, îşi va da seama că Dumnezeu există, dacă până acum nu crede că El există. Eu cred că deja s-a dovedit existenţa Lui.

| Baiaaanca a răspuns:

Pai, daca tu chiar crezi in El nu iti mai trebuie nici o dovada.Pt ce El e mereu cu tine. Iar tu vei simti asta.

| Baiaaanca a răspuns:

Iar daca nu crezi, intr-o zi, nu stie nimeni cand, doar Dumnezeu, va veni. Si atunci toata lumea, de pe intreaga lume, Il va vedea.

| laurentiu_9029 a răspuns:

Nu are cum sa se dovedeasca ceva ce nu exista, e logic. Deci...niciodata.

| perla a răspuns:

Vreau sa va spun frati crestini ca am fost la Torino si am vazut Giulgiul in care a fost ingropat Domnul Nostru IIsus Hristos si nu am vazut atata lume in viata mea de peste tot, din toate tarile.arabi, musulmani, chinezi, romani nu mai zic, italieni din toata lumea, si acum pe 2 mai vine PAPA o sa fie si mai multi. vreau sa va spun ca toti am facut o rugaciune pentru iertarea pacatelor si recunoasterea noastra de oameni pacatosi caci santem nu,? deci spuneti-mi voi daca nu ar fi existat DUmnezeu ar mai fi venit cineva sa vada< o bucata de panza

Răspuns utilizator avertizat
| ZambescSiGata a răspuns:

Nu trebuia sa se dovedeasca existenta lui Dumnezeu. Daca tu crezi in el este ok, pentru ca sunt oameni care cred si oameni care nu cred.Nu ai cum sa dovedesti ca Dumnezeu exista, decat prin credinta!:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dovedit deja

| Izzaya a răspuns:

@blairwitch2010, daca el nu te sustinea cu puterea Sa, crezi ca mai existai? ca Dumnezeu, da exista!
@cornculapte, nu crezi? dar i-a inceaRca sa insulti cele divine! si mai vorbim noi dupa...(tocmai, ca se va convinge pe prorpia'i piele de existenta lui Dumnezeu).