| Rombix a întrebat:

Credeti ca va fi vreodata in existenta omenirii, sfarsitul lumii?

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu concursul asta de scuipat-viteza intre Trump si ciudatul ala din Coreea de Nord, s-ar putea sa vina mult mai devreme decat ar fi sanatos.

| RAY a răspuns:

Depinde ce inseamna sfarsitul lumii? apocalipsa divina? nu cred in asa ceva, al trelea razboi mondial? da cred asta, un dezastru provocat de natura? da cred

| BuLaNNNeL a răspuns:

Da, un război mondial la nivelul tehnologiei actuale ar pune capăt omenirii.

| Samariteanul a răspuns:

Da,cand ne vom ciogni de o alta planeta sau cand galaxia nostra se va lovi de alta, oricum peste miliarde bune.

| drutzix a răspuns:

Nimic in afara de distrugerea planetei nu poate distruge omenirea in momentul actual.
Razboi nuclear? - Sigur, vor muri oameni dar vor ramane cativa care vor reusi sa traiasca.
Asteroid/Supervulcan? - Mai usor de supravietuit decat un razboi nuclear
Ciuma? - Chiar daca medicina nu ar reusi sa gaseasca leac, vor fi cativa norocosi care vor fi imuni.

E greu sa scapi de noi, nu degeaba am devenit specia alfa pe intreaga planeta.

| Arthiom a răspuns:

La un moment dat ceva se va intampla oricum.

| Alfred0703 a răspuns:

Nu.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Citește Apocalipsa după Ioan.

| BIoody a răspuns:

Logic.

| ColdHeart a răspuns:

Urmeaza al 3-lea razboi mondial laughing

| DeeJayNo1 a răspuns:

De ce nu?

| Layyla a răspuns:

Cine stie...

| Puyasigeorgehora a răspuns:

Cred in cateva:
Razboiul nuclear: China/Korea de Nord sau alta mare putere a lumii (SUA) vor lansa rachete nucleare care sa distruga dusmanii. Acestia vazand ca vin ditamai rachetele spre ei, vor actiona, lansand fiecare tara cate una-doua-sute... Si uite asa ne ducem toti din cauza ca in lume nu e pace

Sfarsitul religios: a doua venire a lui Hristos; învierea generală a morţilor şi schimbarea formei de existenţă a trupurilor celor de pe pământ; judecata universală şi, în fine, viaţa veşnică întru fericire sau nefericire.

Asteroid prea mare: Pamantul poate fi lovit de un asteroid de dimensiune... mare, impactul va sterge omenirea de pe lume.