| Vernusio a întrebat:

Credeti ca unii pot sti /cunoaste viitorul sau pot cunoaste cand va fi un dezastru sau vreun eveniment negativ? Stiti fazele cu Nostradamus, Baba Vanga sau mai ales alti clarvazatori care sustin ca au prevazut anumite evenimente sau le prevad pentru viitor in continuare.Intrebarea mea este :credeti ca un om poate avea puterea de a prevede viitorul? Exista acest "dar " dat de Sus, precum se zice?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Sunt unii care stiu formula asemenea generalitati probabile, incat se pot intampla oricand, oriunde.
Altii sunt suficient de creduli sa "aprecieze" ca acele "preziceri" tocmai le s-au adeverit tongue

| nirocino a răspuns:

Niciun "prezicător" nu a câştigat vreodată la loterie!happy

| Craciun_Maria-Alexandra_1985 a răspuns:

Niciodata nu o sa stim si suntem doar atrasi cum ar fi de ceea ce nu cunoastem

Acei oameni probabil au zis acele lucruri din mai multe surse dar intrebarea adevarata este de ce nimeni nu ia intrebat cum fac asta daca ar fi fost asa adevarat cateodata poate e adevarat ar parca prea bizar ca deacum au disparut toti...din mai multe cazuri...
Plus ca,, previziunile’’ sunt generale de obicei

Cum ar fi de exemplu ei au spus
Ca pe plamant in ultimii... ani vor avea loc nu stiu ce lucruri naspa care sunt inevitabile deoarece asta e natura ...nu e nimic wow

| Aliii28 a răspuns:

Orice om își poate visa viitorul, chiar și eu am pățit chestia asta, doar că nu știu când se întâmplă, eu am visat chestii, și după câțiva ani mi.am dat seama că am mai făcut același lucru,exact la fel, nici macar o mică diferență, dar se poate întâmpla oricand, am și prieteni care m-au aprobat..., și mi.au zis și ei lucruri de genul.