| Tasi a întrebat:

Credeti in astrologie?
Daca da, ce va determina sa credeti? Cum credeti ca pot influenta viata noastra stelele si planetele?confused Intreb si eu ca am vazut multe intrebari de genu:"sunt berbec cum ma inteleg cu un capricorn"; "sunt pesti, cum cuceresc un rac"...etc.

Eu nu cred in asa ceva. Daca nisite oameni cu imaginatie, unesc stelele si formeaza nu-stiu- ce forme ce treaba au astea cu cati bani castig eu azi sau ce cuceriri fac.laughing

Dar totusi astrologia e consuderata o stiinta, oameni seriosi chiar cred...
Intreb si eu din punct de vedere stintific. happy

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred.Inca din vremuri stravechi, din mituri si povesti se spunea ca la capatul unui prunc nou nascut stau ursitoarele care ii stabilesc drumurile in viata. Ce este diferit la fiecare copil? Si locul si timpul in care s-au nascut. Pot fi si gemeni caci nasterea difera ca timp, si in 5-15 min., cat este diferenta de timp intre gemeni, universul a strabatut mult si fiecare om are stelele lui calauzitoare.Pe mine ma uimeste numai efectul lunii asupra apelor de pe pamant, mareea, asupra noua, oamenilor.Se stie cum se simt oamenii cand este luna plina! Si Luna este numai una. Da'pai universul acela, crezi tu ca nu are nici un efect asupra noastra? In alta ordine de idei toti oameni mari ai lumii au astrologii lor, care ii sfatuiesc ce sa faca, cand sa faca. Oare o fac degeaba? Zodiacul chinezesc este de mii de ani, si daca chinezii nu se mai pricep la stele...Iti propun o experienta.Asculta un astrolog foarte priceput in Romania, Urania, profesor universitar, care are emisiune de astrologie, Pasul Fortunei, vinerea incepand de la 17, 30 si pana la 19 pe B1TV.Asculta de cateva dati si compara ceea ce ti-se intampla tie cu ceea ce a zis ea. Daca vezi ca nu se "pupa"nimic, uita de ea. Dar, de cand lumea oamenii au incercat sa prevada viitorul. Ce ai de pierdut (in afara de timp) daca incerci? Esti liber sa crezi sau sa nu crezi.Si cred ca toti avem aceasta libertate.

| Elena1234456 a răspuns:

Eu una cred, pentru ca de multe ori mi se intampla ceea ce spun cei de pe www.zodii.ro. Coincidentele astea chiar te sperie, eu pur si simplu cred, doar atat.

| madaa a răspuns:

Sti cu meste si la zodii sunt 2 categorii berbecul pozitiv si berbecul negativ aici u trebuie sa te cunosti pe trin sa zici ca esti pozitivul sau sa accepti faptul ca esti negativdeci dca va luati revista bravo la horoscop deci tt ce zice acolo este adev :-o

| andy_3925 a răspuns:

Nici eu nu cred. Daca ar fi, ar insemna ca toti oamnenii nascuti pe 32. 13. 1902 sunt la fel?oh go onCata imaginatie!