| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in blesteme?

Cunoasteti cazur in care s-au implinit?

Cum putem scapa de ele?

6 răspunsuri:
| alexutzu00791 a răspuns:

Greu de inteles cultele umane.

| bnj a răspuns:

Da.
Nu este o reteta sigura pentru asa ceva, asa ca orice ai auzi nu trebuie sa iei de bun. In general, trebuie sa faci ceva prin care sa accepti acel blestem, gen gasesti ceva ciudat aruncat langa casa, atingi sau iei cu farasul si arunci etc...

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu prea cred, adica am auzit ca s-au implinit, se pot dezlega daca mergi la biserica si te rogi.

| Tabii. a răspuns:

Nu se stie niciodata! Stii cum e Niciodata sa nu spui Niciodata.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca cerzi in Dumnezeu nici un blestem nu te va ajunge.

| cristina_2800 a răspuns:

Nu nu cred adica daca crezi tii se indeplinesc dar nu trebuie sa iti faci probleme deoarece aceste chestii nu sunt adevarate adica asata cred eu!