| zaratu a întrebat:

Voi credeti in blesteme? Daca da de ce? Daca nu de ce

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, in opinia mea blestemele sunt destul de reale. Am sa-ti povestesc o intamplare pe care ne-a spus-o profesoara de desen.
O prietena de-a profei era insarcinata in luna a 6-a, a coborat din bloc sa se duca la magazin in momentul ala a trecut un hot si i-a furat geanta cu toti banii si toate actele iar ea l-a blestemat in acel moment, de nervi i-a spus " sa mori calcat de masina" S-a dus la politie etc si-a recuperat geanta, hotul si-a cerut scuze iar peste 2 saptamani, seara, femeia coboara iar din bloc si vede ca a avut loc un accident de masina. Mare i-a fost mirarea sa vada ca a fost exact acel hot, iar de atunci spune ca ii viseaza in fiecare seara chipul hotului plin de sange.

Deci da, cred in blesteme cu cat au o intensitate mai mare cu atat sansa de a se produce e mult mai mare.

7 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Daca vrei sa mai discutam despre blesteme, chestii stranii nu ezita sa ma contactezi.

| zaratu explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Ok id meu zaratu. iulian sau facebook meu zaratu catalin

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru zaratu):

Ai id de skype?

| Resurrection a răspuns:

Personal nu, nu cred. Nu exista asa ceva, ele te pot afecta doar daca tu crezi in ele ca exista, efect placebo.

| Resurrection a răspuns:

Nu cred pentru ca toate astea sunt doar in subconstient, daca te sperie o baba cand te blestema e posibil ca blestemul sa se adevereasca dar daca stii ca nu e adevarat totul e ok.

| noone33 a răspuns:

Nu cred.