| DorelSudoru a întrebat:

Credeti in existenta sufletului? De ce?

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cred, pentru ca atunci cind cineva ma "inteapa", ma doare.

| DorelSudoru explică:

@PetreConstanta Da eu nu am suflet...cred ca sentimentele sunt reactii sau nevoi ale creerului si al sistemului nervos ale creerului

| DorelSudoru explică:

@Ophiel Sau asa

| miradoniz a răspuns:

Pentru ca uneori am senzații care ma depășesc...și îmi spun ca poate mi-a fost atins sufletul.

| Skylar a răspuns:

Cred ca sufletul e energie pura ce ne anima fiecare atom.

| Sentinel a răspuns:

Cauta informatii despre Dedublare Astrala http://spiritualitate.net/viewtopic.php?f=15&t=119

| mgtow a răspuns:

Când plângi sau te bucuri e efectul sufletesc își demonstrează bucuria sau tristețea.

| PetreConstanta a răspuns:

Tu nu ai suflet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste BIBLIA si vei vedea ca exista suflet si noi stam temporar in aceasta lume

| theboss11 a răspuns:

Da cred pentru ca sufletun chiar daca nu il vezi il simti asta dovedeste starile de suflet cum ar fi: fericire
tristete etc...

| Michelle_5174 a răspuns:

Eu cred ca sufletul este ca aerul. Il simti insa nu il poti vedea. Sunt cnvinsa ca exista multe teorii in legatura cu aceasta chestiune la fel cum exista si despre Dumnezeu, spirite etc. Totusi daca oamenii ar reflecta mai bine si-ar da seama ca mai exista ceva inauntru nostru in afara de creierul care ne controleaza toate miscarile. Fara a mai dezvolta; Da, cred in existenta sufletului