| DeliaCute a întrebat:

Credeți în existența sufletului pereche? Care sunt semnalele ca l-ati întâlnit și cum va simțiți în prezenta acestuia?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred, si nici nu am intilnit.

| RAY a răspuns:

Eu numai cred in sexul opus desi numai cred in suflete perechi, iubire etc ca exista cred da nu ma intereseaza

| DeathOfDreams a răspuns (pentru RAY):

Îmi caut translator
brb

| RAY a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Ce nu ai inteles? cu ce am gresit la prpozitia aia?

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Sufletul pereche este reprezentat de catre cel care va deveni in final alesul inimii dintre ceilalti pretendenti. Altfel cum s-ar explica alegerea doar a unei singure/anumite persoane din imensa multime de alti potentiali parteneri. Parerea mea.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu. Nu cred ca cineva s-ar simti altfel in prezenta lui dar ar °munci° mai mult ca sa il tina langa el. In ziua de azi e ceva universal ca sa ai pretentii ca cel de langa tine sa le faca pe toate si tu sa stai degeaba si de aia intervine monotonia dupa un timp. Cand dai si nu primesti asa patesti. Desigur ca la urma dai vina pe celalalt cand de fapt vina este a ta.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu, nu, nu, nu basme, basme, povesti, sirop, bleacs

| TheFragranceMaster a răspuns:

''Credeți în existența sufletului pereche?''Daca peste 10 ani mai crezi in asta te felicit!

| M9 a răspuns:

Ramane la aprecierea ta. Sufletul tau pereche, pot fii de fapt 1000 de barbati, si stii de ce? Prin simplul fapt ca-ti plac.
Intr-o alta ordine de idei, omul se adapteaza. Sufletul ti-l poti completa prin mii de oameni, lucruri, nu doar printr-un alt ''suflet pereche''.
In esenta, toata lumea a cunoscut, cunoaste, sau va cunoaste ce e iubire.