| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in extraterestrii?
Daca da sau nu: dovezi!

20 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Da, partea cu dovezile sunt personale, daca nu crezi ceva n-ai cum sa vezi chiar daca acel ceva exista; e ca idea cu iubirea, crezi ca x te iubeste? chiar daca x te iubeste pana tu nu simti asta degeaba

| Încrucişătorul a răspuns:

Da: nu ne-au vizitat. Cred ca e cea mai buna dovada.

| MytyKoste a răspuns:

Viata extraterestra e, dovada a fost prezentata de NASA, daca te referi la forma de viata inteligenta inca nu stim.
Cu tehnologia actuala e imposibil sa gasim forme de viata inteligente.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Da.
Poate că au existat, poate că există, sau poate că vor exista.

| RAY a răspuns:

In proportie de 99% cred ca exista
este imposibil ca in univers sa nu fie o civlilizatie ca a noastra
miliarde de stele

| relian a răspuns:

La ce te referi cind spui extraterestri? Eu cred ca ai vrut sa intrebi de fapt daca Pamintul a fost vizitat de extraterestri.Asa trebuie sa intrebi, pentru ca uite oamenii au raspuns de univers de viata in univers etc.Insa tu aia voiai sa intrebi daca pe aici au fost ceva extraterestrii. Poate cindva au fost, dovezi nu prea sint, si de atunci incoa nu au mai fost si iar nu sint dovezi.Dovezi nu sint nicium.Dar ca la ora actuala nu sint asa este.Ce dovada am? Ca traiesc, sint viu si uite vorbim pe aici. Daca ar fi trecut acum ceva extraterestri pe aici fii sigur ca nu mai puneai tu intrebarea asta acum aici.Asta e dovada.

| Mădă0611 a răspuns:

Da.
http://www.youtube.com/watch?v=08LBltePDZw Acele bulinute sunt galaxii si in galaxia noastra noi suntem unde vezi Soarele (Orion Spur) http://www.jb.man.ac.uk/......otated.jpg E imposibil sa nu existe viata pe alte planete.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Mada, cred ca stii ca forma Caii Lactee este presupusa in concordanta cu forma altor galaxi vizibile cu "ocheanele" noastre... dar nu se stie cum arata de fapt galaxia noastra, se presupune, presupunere ca si Big Bang-ul de altfel.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ce vorbesti? Aia e o poza facuta de mine in vacanta din vara trecuta.
Era vorba de marimi si distante. Dap, dar Big-Bang-ul e cea mai plauzibila teorie.

| HueyFreeman a răspuns:

Este o aroganta imensa a crezi ca planeta ta este singura planeta populata din intreg universul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dovezi palpabile? Daca ar fi, nu ai mai pune intrebarea.
Dar, da, cred, pentru ca este imposibil sa fim singuri in univers. Si ar mai fi si altele, dar nu vreau sa le dezvolt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda...OZN-urile sunt minciuni de-ale americanilor care vor sa-si ascunda astfel toate navele si telescoapele care le folosesc in niste moduri de ei stiute. Extraterestri? Aia care stau in OZN-uri.Si Gigi Becali, sa nu uitam.
Poate ca exista ceva ce noi nu stim, ceva ce ne scapa prin univers, insa sunt detalii vagi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E vorba de credinte aici? Pai cred in extraterestrii, de ce crezi ca rugaciunea ne-o incepem cu semnul crucii, sfanta treime, impreunand trei degete? Simplu, creatorii nostri aveau doar trei degete.Ce naiba, nu se mai gasea cate o sfanta entitate pentru toate cele 5 degete?
Dovezi? pai daca ma uit pe geam, e unul pe jumatate bagat in tomberon care seama cu Yeti si arata de parca ar fi pe alta planeta, se pune?

| robijam a răspuns:

Este imposibil sa nu existe vreo planeta cu macar niste viermisori mici sau bacterii pe ea. Deci cred ca s-ar putea sa existe viata extraterestra.

| Weider a răspuns:

Basme multe.

| mariukka a răspuns:

Nu pentru ca nu am vazut nici unul

Răspuns utilizator avertizat
| MauiThePreacher a răspuns:

Probabil nu suntem singura planetă locuită din Univers. Zic.