| Aihao19 a întrebat:

Crezi ca e posibil candva sa ne invadeze extraterestrii? Ca de existat e cam foarte probabil sa existe(viata pe alte planete)

19 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Da, "e cam foarte probabil sa existe(viata pe alte planete)", de acord. Or fi tare departe si posibil au si ei probleme de distante, transport, combustibili, ca si noi happy

| Adry05 a răspuns:

Daca chiar exista, nu cred. Altfel de ce ar n-ar fi incercat macar pana acum?

| BlackRose03 a răspuns (pentru Adry05):

Extraterestrii pot fi bacterii si microbi, trebuie doar sa traiasca pe o alta planeta in afara de Pamant.
Pot fi forme de viata inteligenta, dar nu la fel de avansati tehnologic ca si noi sau la acelasi nivel, motiv pentru care nu pot ajunge la noi din moment ce distanta e prea mare.
Posibil sa fie si specii mult mai evoluate decat noi, dar se afla la miliarde de ani lumina distanta si nici macar cu tehnologia pe care o detin nu ne pot gasi.
Cred ca sunt miliarde de forme de viata in univers in afara de noi, extratetestrii sub forma de bacterii si viata inteligenta.Noi la randul nostru suntem extraterestrii
pentru ei.
Unele specii sunt la acelasi nivel tehnologic cu noi, deci ca si noi nu pot iesi nici macar in afara propriei galaxii si unii dintre ei nu cred ca exista viata pe alte planete in afara de a lor intrebandu-se: "Daca exista de ce nu ne-au gasit pana acum?"
Ca noi nu putem ajunge la ei si nici ei la noi.
Poate ne urmaresc de milenii si noi nici macar nu stim.

| RAY a răspuns:

Nici d.p.d.v științific nu este posibilă viața în alt loc din Univers. Mediul din Univers este letal, Pământul îndeplinește la milimetru sute de condiții pentru a susține viața!
Lasă minciunile ateiste... Dumnezeu este în spatele Creației!

cate aiureli pot scrie uni
normal ca e posibil stiintific viata in univers, iar pamantul nu este perfect de asta exista selectie naturala si evolutie

| T0T a răspuns:

De ce nu ne-au invadat până acum? Ceva e putred în Danemarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred dar nici nu cred ca exista extraterestrii... Dar da-mi voie sa-ti spun ca acum 7 ani aproximativ, primavara lui 2011, nu o voi uita niciodata. Am iesit toata familia afara era noapte, nu mai stiu ce ora, si erau pe cer niste cercuri de lumina in departare ca niste OZN-uri fara vreo sursa de lumina pornind de pe pamant... Încercam sa ne dam seama de unde provin dar nu am reusit pentru ca cum am zis nu aveau nicio sursa de lumina, de nicaieri. Stranii. Acum nu stiu sa iti zic cum au disparut, sunt ceva anii de atunci si nu-mi amintesc. Cert e ca intamplarea m-a pus serios pe ganduri.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ati iesit familia afara noaptea,ati vzut in intuneric ceva care nu era luminat,da sigur era bau bau laughing ala e negru si in intuneric se vede perfect laughing Deci deja voi ia-ti vazut erau OZN-uri fara lumini,se vedeau in noapte ca la lumina zile sau cum?laughing Sau poate ca aia v-au lasat pe voi acolo, voi erai pe nava aia in interior unde era lumina, va lasat in noapte cu lumina stinsa, atunci v-ati dat seama ca ati luat teapa, va lasase aia in Romania laughing de aia era si intuneric, mare teapa ati mai luat laughing

| Golyat18 a răspuns:

Daca ne invadeaza inseamna ca is cam la nivelul nostru deci cu niste pietri mai mari i-am putea bate. Daca is mai tari ori ne tapa o bomba si gata ori deja ne folosesc energia spirituala: rugaciunile, nervii, ura, dragostea etc.
Ps. Eu unul o cam cred pe ultima idee.

| Uxellodunon a răspuns:

Ai deschis un subiect sensibil pentru unii dupa cum se vede laughing

Din cate stim despre cum s-a format viata pe pamant si avand in vedere numarul de stele din galaxie, sa nu zic de universul observabil, intr-adevar e foarte probabl dpdv statistic sa existe alte forme de viata.

Paradoxal insa, nu exista la ora actuala dovezi pentru viata extraterestra, si asta e un lucru important de luat in calcul, uite mai multe informatii aici
https://youtu.be/sNhhvQGsMEc

Daca ar fi sa ne invadeze extraterestrii, cel mai probabil ar fi o civilizatie mult superioara, nu prea am avea sanse laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Marvinmiau a răspuns:

Eu cred ca nu suntem tocmai singuri in univers, si nu cred ca o invazie ar fi posibila, tehnologia a evoluat destul de mult sa ne putem apara de un "atac extraterestru"

| Angeloxd a răspuns:

O specie de extratereștrii capabili să ajungă până la noi, probabil că nu ar avea ce face cu planeta noastra, in viziunea mea daca sunt capabili sa zboare distanta asta sunt și capabili sa colonizeze alte planete nelocuite.

| ProfHector a răspuns:

Salut! In primul rand, eu unul, cred in existenta extraterestrilor. Nu pentru acele videoclipuri publicate pe internet cu diferiti extraterestrii sau nave spatiale, ci pentru ca m-am documentat destul de mult in legatura cu acest subiect. Asadar, in legatura cu intrebarea ta, eu unul, nu cred ca extraterestrii vor ajunge sa ne invadeze deoarece in mare parte, speciile de extraterestrii sunt pacifiste si nu vor cauta probleme. Asta a fost parerea mea, daca mai ai intrebari, imi poti spune!

| Gomez_D_Mario_1992 a răspuns:

Extratereștrii nu există... sunt un basm și o conspirație americană...
Nu! Nu există viață pe alte planete! Dumnezeu a pus viață doar aici pe Pământ.
Nici d.p.d.v științific nu este posibilă viața în alt loc din Univers. Mediul din Univers este letal, Pământul îndeplinește la milimetru sute de condiții pentru a susține viața!
Lasă minciunile ateiste... Dumnezeu este în spatele Creației!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gomez_D_Mario_1992):

Esti inutil pentru aceasta lume, fa pasi! happy

| relian a răspuns (pentru Gomez_D_Mario_1992):

Nu pamantu indeplineste conditiile la milimnetru sa sustina viata cum spui tu sau cum ai fost indcotrinat.
Viata sa dapatat la conditiile existente,pamantul aparu inaintea vietii, ca urmare nu poti spune ca pamantu s-a adaptat la viata, deci Pamantul exista, avea conditiile care le avea, s-a intamplat ca ceva sa se intimple, adica viata sa apar in aceste conditii si aia e tot.Dzeu este in spatele cui? Creatiei, pfff stii tu? Ai vazut tu creatia, sau ai vazut tu pe Dzeu ala? Vorbiti asa sa va a flati in treaba.Cine ti-a zis tie ca nu stiu ce Dzeu a facut sia dres. Daca cineva stie asta inseamna ca insusi Dze a vorbit cu cineva cu un om, cu mai multi oameni, ca daca vorbea doara cu unu nu vad cine l-ar fi crezut pe ala. Daca na vorbit cu nimeni atunci de unde ideea ca exista dzeu?

| xerxes1 a răspuns (pentru Gomez_D_Mario_1992):

Zeul tau nu exista nene.
Ai pus botul la niste minciuni evreiesti de acum 2000 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gomez_D_Mario_1992):

Si daca ar exista Dumnezeu, nu cred ca ar fi creat viata doar pe Pamant, nu ar avea niciun sens. celelalte miliarde si miliarde de planete le-ar fi facut degeaba?! Poate ca exista o gramada de civilizatii extreterestre, nu mai vorbi degeaba, poate te mai crede si lumea.

| Adyy5 a răspuns (pentru Gomez_D_Mario_1992):

Te-ai lovit la cap? laughing