| AvalohAlyn a întrebat:

Stiati ca este foarte posibil sa existe viata pe alte planete? Si cand zic viata ma refer si la viata mai inferioara ca a noastra.Probabilitatea de a fi singuri in Universul infinit este aproape 0.

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Există viaţă pe altă planetă, şi anume: cea a OZN-iştilor, ei - fiind făpturi humanoiderolling on the floor, predominent "energetice" şi nu predominent "material", ca noi oamenii. happy
Ei au fost creaţi de Acelaşi Dumnezeu, care ne-a creat şi pe noi. Si, nu pot fi comparaţi cu categoria de îngeri sau de sfinţi, deoarece sunt foarte inferiori lor, şi nu se pot deplasa ca ei, în spaţiu, la distanţe galatice, fără vehicule(nave) de zbor, vizibile de către oameni în stare de "materializare". Garantat mor şi ei, şi evoluţia le este una singură, spre Divinitate; numai că, pentru ei - "iadul"big grin nu există.

12 răspunsuri:
| syme a răspuns:

AlanTigergerid,
Dar universul este finit, așa că probabilitatea de a fi singuri este mai mare decât zero.

soothe
| soothe a răspuns:

Asa, si?

| NoKidding a răspuns:

Nu vreti sa se duca cineva intr-o alta galaxie sa faca o poza ca sa dovedeasca? cum poti sa crezi ca din miliarde de galaxii doar pe terra sa existe viata.

| cineeu a răspuns:

Chiar e 0. studiaza mai in profunzime.

| OnWeed a răspuns:

Da, stiam. S-a dovedit ca pe marte a existat viata (s-au gasit celule moarte), viata inferioara dar totusi a existat. In schimb noi nu avem nici o dovada ca nu exista pe nici o alta planeta.

| nemo_6725 a răspuns:

Presupunand o analiza asupra unei frunze cu o lupa, apoi cu un microscop optic, apoi electronic si tot asa, marind la infinit analiza asupra unui fragment FINIT de materie, se ajunge vreodata la celalalt capat al frunzei? Universul este finit, la fel ca frunza

| Oanny a răspuns:

Da stiam asta si este foarte tarelaughing. Tare as vrea sa fiu pusa fata in fata cu un extraterestru inofensiv. Dar totusi sa ma tina cineva ca o sa lesin in momentul acelalaughing

| dya a răspuns:

Stiu asta...am auzit si eu de pe undeva...problema e ca nimeni nu este sigur de acest lucru si nu stiu cand vom fi siguri dar eu cred ca exista viata si pe alte planete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca un oarecare Cristofor Columb a descoperit America undeva prin 1492, tu ce faci acum, ii reinnoiesti descoperirea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupunand o analiza asupra unei frunze cu o lupa, apoi cu un microscop optic, apoi electronic si tot asa, marind la infinit analiza asupra unui fragment FINIT de materie, se ajunge vreodata la celalalt capat al frunzei? Raspundeti-mi!

| udarz13_8810 a răspuns:

Am invatat la scoala si cercetatori au surprins oprin microscopae in 21 august 2009 un om de pe pluto...

| Etic a răspuns:

Atata timp cat Universul este definit ca o infinitate, iar Terra nu reprezinta nimic in universul asta, iti mai pui aceiasi intrebare?