| Libelle a întrebat:

Crezi ca nu ti se da niciodata o dorinta fara puterea de a o duce la implinire?

8 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Dorinta nu "ti se da", aspiri TU la ea. Sta doar in puterea si vointa ta sa o poti indeplini.
Dumnezeu i-a spus lui Neale Donald Walsch:
"Nu e nimic din ce nu puteti face".
Stii de ce? Pentru ca omul are o putere cu mult mai mare decat ii este bagat in cap de mic ca ar avea (pacatul originar si alte prostii din astea atent indesate in capul unori copii.).

| Razvan a răspuns:

Cine să îţi dea dorinţa? Tu singur eşti ajutorul şi călăul tău

| Leocerba a răspuns:

Gresit!
Dorintele nu mi se dau, am un talent sa mi le fabric singura de nu-i adevarat.
Daca le si-mplinesc...asta-i o alta poveste raised eyebrows

| NickiMinaj a răspuns:

Puterea de a iti indeplini dorintele existawinking dar exista laolalta cu lenea, prostia, superficialitatea si alte resorturi umane ce te trag catre zona de confort (intotdeauna calduta si primitoare). E usor sa pui boticul daca nu iti iese ceva din prima / daca nu obtii imediat ce iti doresti, te asteapta oricand societatea cu mesajele pe care ti le doresti, gen "oricum nu depindea numai de tine ".

Răspuns utilizator avertizat
| Libelle explică:

Kronstadt...ai putea sa ma cauti si sa ma omori
deci ai puterea
nu asta era ideea oricum

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu te-ai exprimat bine. Cine îţi dă o dorinţă? Reformulează. Baftă!

| EBC a răspuns:

Tot ceea ce gandesti este o relfexie la ceea ce va urma; tot ce vezi în mintea ta - atragi. Universul răspunde întotdeauna cerinţelor noastre.Nu există nimic din ce nu poţi fi sau nu poţi avea!