| anonim_4396 a întrebat:

Cu cati ani inainte credeti ca ar fi omenirea si tehnologia daca Tesla nu-si distrugea descoperirile (mare parte din ele)? asta numai in cazul in care ar fi fost folosite corect si cu scopul pentru care au fost create: acela de a ajuta omenirea.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Tesla a fost un geniu...si a fost unul pana la capat!
Si-a dat seama ca a creat lucruri prea periculoase pentru dorinta distrugatoare a oamenilor...si a facut ceea ce a considerat ca e drept.
Probabil ca a facut bine....prea putine sunt sansele ca acele inventii sa fi ajuns pe maini bune.
Si chair si asa ..sa nu crezi ca toate inventiile lui au fost pierdute.
Cu siguranta exista intr-un hangar al armatei. undeva intr-un loc uitat de lume un document sau doua care ar putea sa readuca ceea ce Tesla a vrut sa fie distrus.

35 răspunsuri:
| EmaS a răspuns (pentru doctorandus):

Da? Nu stiam ca oamenii de stiinta sunt inapoiati?! Poate esti tu un geniu si eu nu stiam!

| doctorandus a răspuns (pentru EmaS):

Nu discutam daca eu as fi geniu, discutam despre inteligenta biologilor. Eu nu sunt biolog. Vii cu argumente copiate si lipite si crezi ca marea conspiratie iudeo-masonica-darwinista vinde gogosi pentru prosti lumea. Ca si cum biologii ar primi diploma de licenta doar daca-l pupa-n fund pe Bafomet.

Poate nu esti in stare sa-ti dai seama, dar oameni ca tine si ca Martzian indeparteaza lumea de Hristos cu pretul proclamarii punctelor lor de vedere. Martzian e apologet al genocidului, pe motiv ca Dumnezeu a ordonat un genocid si tot ce ordona Dumnezeu e automat bun si drept. Iar dumneata esti apologeta a prostiei rafinate, a unor teze semidocte care pretind ca ar fi stiinta adevarata. Ti-am mai zis o data: nu ti-ar strica sa dai dovada de o anumita decenta. Dar din moment ce creierul tau nu e in stare sa-si dea seama ca existenta lui Dumnezeu nu e un adevar obiectiv, ce pretentii sa mai avem sa-ti dai seama de consensul medical si de consensul din biologie? La nivelul tau intelectual e o mare performanta ca stii sa scrii mesaje pe calculator, care este o masina conceputa de un homosexual (in orice caz ii poarta numele).

| EmaS a răspuns (pentru doctorandus):

Aha,deci cele scrise de tine sunt rezultatul cercetarilor facute de tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Apache):

Unele au fost furate imediat dupa ce a murit, documente pe care el le-a lasat mostenire, insa nu au mai ajuns la mostenitori. ma rog...