| costinvlad49 a întrebat:

Cum ar arata o bila de biliard dacă masa ei ar fi de 100000000000 (100 miliarde) KG?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Problema se pune in primul rand din ce material ar fi facuta! daca ar fi dintr-un aliaj nou descoperit ceva ar putea sa aiba si dimensiuni mai mici decat gigantice cum pare intr-o prima faza.
care ar fi utilitatea unei astfel de bile?
la 100 de miliarde de kg ar trebui sa fie cat o planeta pitica cum e Pluto!
Intrebarea aceasta a ta e o curiozitate dar care nu are vreun scop.

| costinvlad49 explică (pentru Simpatic):

Pai se poate orice. De exemplu gaura neagra. Este exact ce am zis eu. Dar voi cum va imaginați?

| sierra1 a răspuns:

Problema e : de ce tac ai nevoie să o miști!

| costinvlad49 explică (pentru sierra1):

Probabil un tac bun.