| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa le fac pe prietenele mele sa nu se mai certe?

12 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Sa le spui, ca nu este bine ceea ce ele factongue, nu au ce imparti...

Abh
| Abh a răspuns:

Fa-le sa se desparta.

daniela
| daniela a răspuns:

Oooo asa ceva este foarte greu si mai bine ar fi sa nu te bagi pentru ca ar fi posibil sa le pierzi pe amandoua iar ele sa ramana impreuna.

| mircea a răspuns:

Marita-le si se vor vindeca rapid.

| georgiana a răspuns:

Da, are dreptate.asa am patit si eu, imi era foarte greu sa le vad certandu-se si trebuia sa ma impart, cand la una, cand la alta. Din fericire s-au impacat, am intervenit putin cu un sfat si restul au stabilit ele cum e mai bine.

| anna01 a răspuns:

Nimic.Nu inseamna ca daca sunt prietele tale sunt si prietene una cu cealalta, poate doar se tolereaza.Neintelegerile vor inceta de la sine.Fie ca nu se vor mai intalni in anturajul tau, fie ca vor decoperi ca nu au motive puternice sa se certe.

| NomberOne a răspuns:

Nu te baga.chiar nu e treaba ta. daca te mai enerveaza mai zile "terminatzi-o odata"

| dragalasica a răspuns:

Nu mai fii prietena lor... o sa inteleaga!

| Smackdown a răspuns:

Hipnoza

| rox a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.nu stiam cu care sa stau.eu vream sa fim ca la incept noi, 3.pana intr-o zi cand am zis ca nu se mai poate asa si le-am luat pe amandoua, le-am pus fata in fata si le-am zis:''incepe tu, spune-i ce ai de spus tot ce te deranjeaza la ea, iar tu ascult-o'' cand a terminat, i-am zis acelasi lucru celelaltei fete.si uite asa au clarificat lucrurilelaughingacum e mult mai binehappy
se poate intampla si cum zice@daniela. dar eu eram sigura de un lucru.si a iesit binehappy
baftahappy

| psihox a răspuns:

O excursie in desert , le obligi sa se dea jos din masina , tu te ascunzi pentru o vreme , cateva ore si apoi le aduci in locuinta .

| psihox a răspuns:

O excursie in desert, le obligi sa se dea jos din masina, tu te ascunzi pentru o vreme, cateva ore si apoi le aduci in locuinta.