| Kgh13023 a întrebat:

Cum credeti ca va arata lumea in viitor? Mai bine? Mai rau?

23 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai tehnologizata decat acum dar mai egoista si mai rea.Lumea se va autodistruge, deja se intampla ca oamenii sa isi faca singuri rau gandindu-se doar la bani si profit.Eu nu vad bine omenirea.

| harciog a răspuns:

Pai sint doua perioade, in viitorul apropiat o sa arate din ce in ce mai rau, intr-o recesiune continua, pina va culmina probabil cu al treilea razboi mondial. Abia dupa aia o sa inceapa sa arate mai bine.

| Shammal a răspuns:

Fabuloasa, trecem intr-o lume dincolo de orice imaginatie, e atat entuziasmant

| 4b a răspuns:

Din ce in ce mai rau

| onasis1961 a răspuns:

Asta depinde de vom face noi generaţia distrugătoare. Dacă ne vom opri la timp să distrugem natura cu poluarea excesivă va fi mai bine. Dacă nu acest pământ va fi distrus poate şi rasa umană cu în acelaşi timp.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Rau.

| Reek54 a răspuns:

Cred ca mai rau.

| RAY a răspuns:

Ar fi mult de discutat pe tema asta, cred ca mai rau

| Dariusuu a răspuns:

Umpic din ambele.

| WhatheWow a răspuns:

Daca privim in istorie, astazi e cu siguranta mai bine; cat despre viitor, asta depinde de ignoranta si intelepciunea comuna. Putem face o lume mai buna sau sa o transformam intr-un cosmar.

| reihiuke a răspuns (pentru WhatheWow):

Ne paste un al 3-lea razboi mondial. Ce e asa minunat? Uita-te pe the ync.

| WhatheWow a răspuns (pentru reihiuke):

E posibil.

| mixxjim a răspuns:

Mai asa-si-asa laughing Mai rau sau mai bine comparativ cu cand? Poate mai rau ca acum dar cu siguranta mai bine ca acum 30 de ani... Si in orice rau e si-un bine (si invers) asa ca tot pe-acolo ajungem

| reihiuke a răspuns:

Este simplu de raspuns la aceasta intrebare. Ceea ce este adevarat la o scara mai mica, este adevarat si la o scara mai mare. La o scara mai mica putem vedea ca toata lumea se justifica si crede ca face mereu bine. In concluzie, oamenii fac greseli si nici macar nu-si dau seama. Ei spun ca fac bine. Nu stiu nici macar de ce fac ceea ce fac. Daca la nivel de individ, vezi oameni care desi greseala lor se vede de la o posta, ei nu-si dau seama de ea, atunci, asa e si la o scara mai mare (guverne, mase de oameni, etc). Din moment ce oamenii habar nu au ca gresesc (daramite cauza), e imposibil ca lumea sa arate mai bine in viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine.

| CryChristiAN a răspuns:

Doscendo discimus happy.
Daca se va proceda dupa, principul care l-am enuntat mai sus cu siguranta ca va arata mai bine.

| Ramona000 a răspuns:

Depinde daca s-ar schimba oameni

Răspuns utilizator avertizat
| GoddessMaui a răspuns:

Mai luminoasa.

| MEandTHEWORLD a răspuns:

Depinde...cum vrea Dumnezeu

| ghemarius09 a răspuns:

Eu cred ca mai bine

| Anby a răspuns:

Mai rau, din nefericire.

| MissBaW a răspuns:

Lumea merge din rau in mai rau.