| Theo94 a întrebat:

Cum credeti ca va fi peste 30 de ani in Romania, mai bine, mai rau?

https://adevarul.ro/......index.html

Ce credeti despre acest sondaj?

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai rau. Cu un presedinte care si-a luat casa prin fals si uz de fals, si n-a fost cumparator de buna credinta, cu un prim-ministru care a fost dat afara de la o banca pentru atac speculativ asupra leului, unde crezi ca va ajunge Romania? In haos.

| Simpatic a răspuns:

Va fi la fel de nasol, pentru ca vor veni la conducere copiii si pilele jigodiilor actuale!
In fiecare zi ni se prezinta la TV rudeniile si golaniile pe care le fac politicienii si poporul asta sta cu mainile in san in loc sa faca o "rascoala" ca la 1989!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Despre sondaj, că e un bullshit. Am lucrat ani de zile în sondaje și stiu cum se fac.
1. Va mai exista România peste 30 de ani? Cu ce șansă, sau va fi un județ al UE, condus de un administrator local?
2. Bine pentru cine, rău pentru cine, că bine și rău este și acum?

| Zuzu1991 a răspuns:

Zombii in stanga, zombii in dreapta, zombii in spate
INAINTE VITEJII MEI!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Acum suntem 18 milioane dar peste 30 de ani vom fi doar 13 milioane.
https://www.youtube.com/watch?v=DLMMkkFgu84&ab_channel=%C8%98tirilePROTV
La fiecare 10 ani are loc recensamantul. De la revolutie au fost 3 recensamante: 1991 apoi 2001 apoi 2011 apoi 2021 dar sa amanat in primavara lui 2022 din cauza la valul patru de corona.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Bine nu va fi ori cum asta se stie de mult. Cu alte cuvinte nu mergem intr-o directie buna de loc si aici nu ma refer doar la Romania ci la toata planeta.

Populatia lumii a ajuns la pragul de 7, 800, 000, 000 de oameni pe glob in 2021 si in 2030 vom fi 8, 501, 000, 000
Suntem multi si rai, otravind si poluand planeta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Oamenii vor continua sa plece din Romania pentru ca exact cum au spus si tinerii din anii 90' si 2000' aici nu ai cu ce sa te alegi nu ai viitor. In 2050 vor mai fi in Romania 10 milioane cu indulgenta.
Guvernul te ia de fraier, biserica te vrea darnic, scoala te vrea prost etc.

| Theo94 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Tu o sa pleci? (daca nu ai plecat deja).

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Theo94):

Nu am plecat inca dar nu se stie viitorul e cu semnul intrebari la mine.
In orice caz peste 30 de ani o sa fie si mai rau aici pentru ca asta se doreste de la guvern ca aici sa fie mereu rau si sa nu mearga nimic.
In Romania singuri care pot trai linistiti sunt ticalosi din guvern atat in rest omul de rand nu poate trai cu salariile astea de mizerie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

În România nu e viitor.
Pentru ce să mai rămâi aici e bătaie de joc peste tot de la guvern până la cel mai mic.
Tot ce muncești se întoarce înapoi la stat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Aici în România nu există democrație ci totul se bazează pe șmecherie și hoție.

Dacă ai murit numai rudelor apropiate le pasă de tine în rest de altul străin nici nu se mai pune vorba: prieteni, soție etc.

Oamenii sunt reci nu se mai pot bucura de nimic.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Șmecheri din afară care conduc UE ne-au întins o mână de ajutor in semn de omenie prin alocarea fondurilor europene dar noi am furat banii și i-am cheltuit aiurea bătându-ne joc de ei.

Uniunea europeană cu toate țările membre e egală în putere cu SUA, China și Rusia.

UE din 2007 și până în 2021 a oferit 50 de miliarde € bani europeni din fonduri pentru a fi cheltuiți pentru construcții și modernizare. Șmecheri care conduc România au luat banii și și-au făcut afaceri și averi pentru ei neconstruind nimic pentru cetățeni.

România e țară moartă în care nu mai merge nimic așa că oamenii pleacă.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cei care conduc România sunt niște handicapați mintali, adică nu știu decât să fure banii și să înceapă proiecte pe care nu le mai termin ca să spele banii. De aici îți dai seama că ei chiar sunt handicapați mintali.

Lucrul acesta sa văzut în fiecare campanie electorală băgau un discurs patriotic de încurajare cu 1000 de promisiuni și când câștigau și se vedeau în scaun toate promisiunile și înțelegerile se anulau pentru că cei care au fost înaintatea lor furaseră deja banii și nu puteau face nimic și uite așa povestea se repeta la fiecare campanie electorală și noi tot în punctul zero am rămas.

Omul de rând e cel care trebuie mereu să le facă pe toate i-ar cei din guvern nimic.

Spitalele sunt mizerabile ca după bombardament, pușcările la fel, orfelinatele la fel, secțiile de poliție la fel.
Ce e la TV e mai mult de umplutura ca să prostească omul nu să îl învețe ceva bun.
Infrastructura, drumuri și autostrăzi nimic gata, CFR-ul e desființat și trenurile care mai merg sunt niște cotețuri pentru animale cu aer închis și scaune rupte.

Satele au rămas tot ca în evul mediu nici măcar diguri nu au construit. Adică muncești ca prostul o viață întreagă în străinătate să îți faci casă la sat și te trezești că vine inundația in luna Mai peste tine și distruge totul.

Canalizarea in București e varză nu sa mai reparat nimic din 1989, nimic. Dacă Bucureștiul capitala țări e un ghetou de restul țări ce mai poți să zici: Moldova, Oltenia, Dobrogea, Muntenia etc.

NIMIC NU MERGE AICI.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pleacă cât încă mai poți. O viață ai nu o irosi aici degeaba. Ai tot viitorul în fața.

| aumih16 a răspuns:

Mai putina lume! nu stiu cat exact! dar mai putina lume!

| SingleForOne a răspuns:

Mai rău din toate punctele de vedere, mai ales dacă pierdem accesul la fondurile europene, de unde se împrumută toată lumea, atât cei cinstiți, cât și cei corupți.