| AlexDorinel a întrebat:

Https://adevarul.ro/......index.html

Ce parere aveti?

Eu cred ca valul 3 in Romania a fost prea mult subestimat, imposibil sa fi avut doar 6000 de cazuri in conditiile in care in restul tarilor europene numarul de cazuri a fost mult mai mare fata de valul 2.

Inteleg ca am avut vaccin dar am fost prea putini vaccinati, abia daca am fost 10%

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Valul permanent a Pandemiei Prostiei cand se va termina?
Impreuna cu Omenirea sau dupa?

| Invictusman a răspuns (pentru Bula):

Tu ești un tip foarte smart, cum crezi ca o apărut acest virus? Datorita animalelor sau a fost făcut artificial sa mai depopuleze ca suntem prea mulți? Cine e responsabil pentru asta? Eu cred ca bulangiu de Bill Gates e cauza ca el spunea de mulți ani ca vrea sa testeze anumite vaccine pe noi.
Sau o fi de la lilieci, de la câinii care ii pune la proțap și ii mănâncă?
Sau a fost scăpat din greșeală din laboratorul din wuhan?
Îmi poți scrie în privat sa nu se lase pe aici cu polemici.
Ți aș fi recunoscător dacă mi-ai spune în privat, fiindcă o murit maica-mea de la covid și sunt revoltat, adevărul absolut nu cred ca îl știe nimeni doar o părere vreau happy

| romeo78 a răspuns (pentru Invictusman):

Condoleanțe familiei îndurerate!
De fapt, nu doar din laboratorul din China.
Este vorba de ceva mult mai complex, strict secret.
S-a vorbit puțin, a intervenit cenzura media imediat.
Se pare că acest virus este internațional.
Se pare că s-au "plimbat monstre" din acest virus internațional.
Plus se pare că s-a indus intenționat chestiunea cu animalele sălbatice, ținând cont că în China se consumă animale sălbatice ce unui european, de exemplu, i-ar întoarce mațele pe dos.
Mai nou ziceau într-un documentar că s-au folosit și insecte.
Pe scurt, peste 100-150 de ani se va afla ceva adevăr.
Ce este real, este că acest virus niciodată nu va dispărea, se va amesteca cu celelalte virusuri, viroze, iar viața noastră va fi legată de vaccinare, de pașaportul de vaccinare.
Nimic nu va mai fi la fel!

| Invictusman a răspuns (pentru romeo78):

" se pare ca s-au plimbat monstre din acest virus internațional"
De ar face unii asa? Sau a fost plimbat metaforic, adică scopul a fost unul ocult de a-l împrăștia peste tot? Deci totul a fost bine pus la punct încă de mulți ani în urma? Cine câștiga din chestia asta? Companiile farmaceutice?
Cei cu vaccinurile?
As aprecia dacă mi-ai răspunde happy
Eu sunt cel mai afectat de moartea mamei mele deoarece eu stăteam cu ea și am iubit-o enorm sad
Cred ca cât de curând o sa ma duc și eu după ea, regret ca nu am murit eu și o murit ea. Si eu aveam covid și cei de pe ambulanță nici nu mau băgat în seama deși eu ma simțisem îngrozitor, erau concentrați pe maica-mea asa ca nu m-am legat de ei fiindcă maica-mea însemna totul pentru mine.

| Feri5 a răspuns (pentru romeo78):

Atunci pentru ce se mai merită să trăim, dacă acest virus nu va dispărea nicioadată?

| romeo78 a răspuns (pentru Feri5):

Pentru ce s-a meritat a se trăi după marea epidemie de ciumă din secolul XV, epidemia de gripă spaniolă, două dintre cele mai cunoscute epidsmii.
De ce credeți că lumea până în secolul XIX nu a atins borna de 1 miliard, populația omenirii?
Acesta este ciclu vieții!
Credeți că, copii sub 5 ani de zile, vor ști despre acest virus, în afară de ce li se va povesti sau învăța?
Lumea e încă în panică, dar încet, încet va intra pe normalitate.
La un moment dat, va intra în statisticile anuale și atât. Probabil că și la noi în țară nu se vor mai face raportăm zilnice.
Înainte de sărbătorile pascale, ziceau că la 2 săptămâni va fi dezastru după Paște.
Duminica trecută 50000 de oameni au fost la Șumuleu Ciuc.
După 2 săptămâni s-au golit spitalele covid și le deschid pentru bolile cronice.
Nu s-a terminat, dar oamenii au început să devină mai rezistenți.
Nu există "gripa sezonieră"? Nu se bagă în seamă.

| romeo78 a răspuns (pentru Invictusman):

Deși toți înjură Antena 3, în seara trecută, la Sinteza Zilei, după interviul cu soțul regretatatei Zoe Ceaușescu, s-au prezentat documentare bine documentate despre o parte din adevărul despre această "pandemie".

| Dragosdoar a răspuns (pentru Invictusman):

Exista dovezi ca virusul este fabricat in laborator,Insa el nu este facut pentru depopulare In masa pentru ca mortalitattea este prea mica. Pana si in tarile unde cica e prapad cum ar fi India sau Brazilia, se moare relativ putin daca stam sa ne uitam peste populatia acestor tari.
Insa, daca acest virus este fabricat si scapat din greseala din laborator, trebuie sa ne Intrebam daca masurile astea de distantare si masca functioneaza cu adevarat pentru ca automat, el nu actioneaza ca un virus perfect natural.
Mama ta a murit cel mai probabil pentru ca fost prost tratata. Nu degeaba guvernantii nostri au Interzis Ivermectina si nu au spus un cuvant despre vitamina D3 pentru Intrirea sistemului imunitar.

| Invictusman a răspuns (pentru Dragosdoar):

Probabil o fost prost tratata nu știu?
Dar avea 73 de ani, diabet în stadiu grav, boli de inima, multe probleme serioase, boli cronice.
Dar virusul probabil i-o distrus plămânii ca nu mai avea aer de la asta o murit, o rămas fără aer, nu mai putea respira.

| Lukasssz a răspuns:

Numarul infectarilor a fost ascuns.

| Invictusman a răspuns:

Olanda e de 17 ori mai mica decât România, oare acolo care cazuri au fost?
Rămâneai uimit dacă vedeai cum respectau aia masurile fata de noi când o sa fim și noi vreodată ca ei în viata asta?
Întrebarea e cum naibii o apărut acest virus, cu ce scop, cine e responsabil pentru asta în mod direct sau indirect, se musamalizeaza extraordinar, mor oameni nevinovați pentru niște psihopați care fac teste pe noi.
Eu nu cred ca e de la animale, eu cred ca de la laboratoarele din wuhan de acolo e cauza de la galbejitii borati.

| Dragosdoar a răspuns:

O buna parte din oamenii au trecut deja prin boala. Testtele au fost In general platite din buzunarul nostru, normal ca am avut ceva mai putine cazuri.

| Feri5 a răspuns:

Serios? Până acum se spunea că vine valul doi, apoi valul trei și acum că vine valul patru? E cea mai colosală minciună pe care am auzit-o vreodată. Câte valuri vor veni? Treaba asta cu valurile e un neadevăr care plutește pe o mare și tot prezice că o să-l doboare cutare val.
Tu stai liniștit! Nu te mai uita la toate porcăriile pe care le vezi la știri!