| BLADE98 a întrebat:

Cum credeti, daca cistigau Germanii cel de-al doilea razboi mondial cum era sa arate lumea azi?

23 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai disciplinata si fara multe natii.

| Teardrop a răspuns (pentru Salontanul):

Consideri că diversitatea naţională nu e bună?

| Salontanul a răspuns (pentru Teardrop):

Unele diversitati ne-au adus numai lucruri rele: un prost renume international, furt, lasitate, mandrie prost inteleasa, manele, rautate, etc.

| Teardrop a răspuns (pentru Salontanul):

Vrei să spui o rasă. E diferenţă între o naţiune şi o rasă. De fapt, dacă străinii ar ştii să facă distincţia între români şi ţigani, nu am avea acest renume prost. Eu văd diversitatea naţională ca pe cea mai bună caracteristică a Europei.

| Salontanul a răspuns (pentru Teardrop):

Eu nu m-am referit la nici o rasa si la nici o natiune. Eu am zis de "diversitati". Vad ca-mi pui in mana ceva ce n-am scris. Lasa-te! oricum nu-ti mai raspund.

| Teardrop a răspuns (pentru Salontanul):

Doamne, omule, nu poate vorbi omu' cu tine? Încercam să pot o discuţie civilizată, şi îmi spui să mă las şi mă ameninţi că nu-mi mai răspunzi? Plâng în pumni! Nu mă ridic la înălţimea ta, vai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Exact.Toti ar fi semanat cu Hitler. Cred ca natia noastra nu ar ai fi existat ci numai arieni sau cum le spun lor, rasa alba.Practic Romania nici nu mai era, sau romani get beget ca ne impuscau pe toti.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea au impuscat nemtii romani. Au impuscat mai multi evrei si tigani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Eu zic ca putea fi mai rau, deoarece Germanii de atunci erau nazisti.Cred ca daca Germania castiga razboiul era o dicatura cum n-a existat vreodata. Hitler si germani nazista nu cred ca avea vreo legatura cu economia germanieidin ziua de azi, atunci nazistii erau preocupati de cucerirea intregului glob.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate aveam si noi autostrazi. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Pai avem deja... vreo doi km.Asa de pofta.rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Germanii au castigat razboiul, popoarele germanice sunt
- popoarele vorbitoare de limbi germanice
daca e sa vorbim de Germania doar ca natiune ei nu putea castiga razboiul fara ajutor din partea altor popoare germanice, daca castigau ce anume?
sa spunem ca castigau rusia ok, apoi Anglia,dar usa, japonia plus ca erau prea aroganti, se credeau prea superiori, intrebarea e ce daca castigau Germania europa? lumea?
daca castigau europa america pornea razboi clar plus ca uitam de Anglia care erau mereu in razboi cu ei, e greu sa ti o europa sub o singura tara, daca castigau lumea nu puteau sa o controleze numeric vb ei nu erau chinezii

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu cred ca ar fi fost prea diferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era cam rau pentru Romania. Daca tinea cu nemtii pana la sfarsit si ii sprijinea mai tare spre Rusia, si nemtii castigau razboiul era bine. Dar la cum s-a desfasurat razboiul am facut alegeri intelepte.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Pentru Romania? Era foarte bine.
Pentru lume? Cred ca ar fi fost la fel, tot ar fi fost revolutie impotriva fascismului

| Teardrop a răspuns (pentru XxTerrorxX2):

Nu cred c-ar fi fost tocmai bine, din moment ce România a trădat Germania spre final...

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru Teardrop):

A trădat-o ca sa nu o ocupe sovieticii. Dar, daca castigau germanii...

| hypentakill a răspuns:

Wolfenstein the new order

| aXandra a răspuns:

Toți eram blonzi și cu ochi albaștri.

| TheBlackEmo a răspuns:

Cum este Germania acum...asa ar fi toata lumea, ar fi fost o lume ordonata, care nu crede in Dumnezeu, insa tot ar fi oameni impotriva fascismului, noi nu am fi nascuti

| KodrutZ a răspuns (pentru TheBlackEmo):

Nemtzii sint destul de credinciosi...

| OnTheTop a răspuns:

Daca castigau Germanii, cred ca Romania ar arata ca si Germania acum

| PapagalGalben a răspuns:

Fara arabi=>mult mai bene