| mirela8976 a întrebat:

Cum crezi putea fi evitat al doilea razboi mondial daca statele unite s-ar fi implicat mai mult in treburile europene si ar fo fost membra a ligii natiunilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SUA face bani din razboaie; de aceea daca nu le declanseaza ei, au grija sa le intretina pentru ca au avantaje materiale imense; istoria-in general-e falsa; mai exact abunda in neadevaruri; pentru ca anii '45 sunt departe, si anii 60 la fel(Vietnam), iti dau un exemplu mai recent:statele unite si-au ucis 3000 de oameni in atentatele din 11/9/2001 doar pentru a avea un pretext sa se duca peste irakieni; pentru ca acolo e petrol, deci foarte multi bani; in fine; povestea e lunga;

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce exprimare elocventa...Te-ai nascut in 8976? Inseamna ca esti moarta.

| PosteXD a răspuns:

Hittler nu era speriat de nimeni nici chiar de marea britanie sau de franta si nu putea sa se implice in treburiele europene daca japonezii faceau praf totu in calea lor hitler a facut o alianta cu japonia si Italia deci daca japonia era aliata cu Germania si japonia a atacat sua deci prin urmare a fost declarat un razboi mondial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i spui tu tipului "ardmocnit" ca daca te-ai nascut in 8976 inseamna ca inca nu te-ai nascut; pen'ca suntem in 2011; sau spune-i ca vii din viitor;"moarta" e imaginatia lui, daca el isi inchipuie ca 4 cifre(lipite de un nume) reprezinta musai anul nasterii;

| Vizitiul a răspuns (pentru anonim_4396):

Anonimule, eu am ironizat in tot acel raspuns. Degeaba ai luat logica de mana cand nu era cazul. Uneori mai trebuie' sa bati prostia cu ironia.