| AnGeeL_6310 a întrebat:

Putea fi evitat primul razboi mondial?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ce minți diabolice au fost la acea vreme, slabe speranțe!
Pa, pa.

| Rustin a răspuns:

Da...asa cred
da uite ca si pe vremea aia or fost drogati

| lolitta_2063 a răspuns:

Inceperea primului razboi mondial a fost doar un pretext ( asasinarea printului mostenitor al austro-ungariei la sarajevo, care apartinea austro-ungariei, de catre un tanar sarb) pentru ca marile puteri sa isi anexeze teritorii. Motivul a fost unul cauza alta. Toate aceste dezastre puteau fi evitate dar...omul tot om ramane.

| together4ever a răspuns:

Daca era evitat primul, al doilea avea sa fie numit "primul"