| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa prevad viitorul? ca vreau sa ma apuc de pariuri. Stiu ca suna prostesc.

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa prevezi viitorul, oricat te-ai straduii. Iar castigurile sunt 1 la 1 milion.
Deci ai 99.99% sanse sa pierzi.

| T0T a răspuns:

Te duci la baba Vanga la mormânt și reciți rugăciunea de joi, după iei apă minerală și faci o pentagramă de latură 34, 5 cm la distanta de 1 metru de mormântul babei. După iei anafură și tămâie.

| anonimg a răspuns:

Daca vrei sa faci bani trebuie sa inveti carte ca sa poti sa cunosti o meserie. Este metoda cea mai buna, cea mai sanatoasa.
Uita de pariuri. Fara carte vei ajunge ruinat si nu vei putea o familie. Traieste viata asa cum a lasat-o Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Pariurile =pacat? ce rau face omul care are o pasiune?

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Nu exista viitor, noi il cream

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai avea capacitatea de a prevedea viitorul, ai folosi-o la pariuri?

Este ca și cum ai avea la dispoziție un reactor nuclear și l-ai folosi ca să-ți încarci telefonul.

| Clorox a răspuns:

Esti bleg laughing

| Xenoverse a răspuns (pentru Clorox):

Daca eu sunt bleg, inseamna ca tu esti blegoman happy

| Clorox a răspuns (pentru Xenoverse):

Faci ce vrei, dar n-o sa-ti iasa faza cu claviziunea laughing

| GoldenZenith a răspuns:

Ia-ti un glob de cristal.

| Clorox a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mda, o sa-l ajute foarte mult laughing

| Nilsson a răspuns:

Daca te apuci de pariuri, iti prevad un viitor sumbru.
Industria pariurilor e o mafie de miliarde de dolari, multe meciuri sunt trucate, ai vazut cu siguranta ca echipele calificate deja pierd de multe ori inexplicabil meciuri cu echipe mediocre.
Intotdeauna o sa pierzi mai mult decat castigi.

| Xenoverse a răspuns (pentru Nilsson):

Da si unii castiga toata ziua la pariuri. Asta cum se explica?

| Nilsson a răspuns (pentru Xenoverse):

Sunt foarte putini care ies pe plus din pariuri si nu castiga intotdeauna. Daca iei in calcul si stresul pe care il acumuleaza, banii castigati acum ii vor cheltui la batranete pe medicamente.
Ei castiga pentru ca sunt mai moderati, nu pun multe meciuri pe un bilet, dar tot se mai ard deoarece, cum spuneam, multe meciuri sunt aranjate, casele de pariuri isi rotunjesc profitul cand favoritele pierd, deci nu prea merita sa te apuci de pariuri, dezvolta o dependenta foarte puternica, mai rau decat drogurile.

| BlackRose03 a răspuns:

Daca toti am putea prevede viitorul pariurile n-ar fi existat.Nu poti.
Sau da, poate una dintre functiile inactive ale creierului te pot ajuta, dar e cam imposibil s-o activezi fara sa ai parte de un accident in zona capului.

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Nu exista functi inactive ale creierului, http://www.descopera.ro/......ntea-umana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai gresit categoria, aici nu e trivia/amuzante

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar daca ai sufletul pur si sa fii musulman, adevarata religie.
Dupa trebuie sa te duci pe un munte si sa devii budist, o alta religie adevarata.

| AnonimSuprem1 a răspuns:

Se spune de cateva modalitati de a prevedea viitorul: prin intermediul viselor (se considera ca sunt semne de la Dumnezeu -dar de aici trec la subiectul: religie). Dar, intr-adevar, eu cred ca exista Dumnezeu, dar de fapt noi visam si indeplinim ceea ce visam noi insine fara sa ne dam seama... (nu actioneaza nicio forta divina).

| ardei795 a răspuns:

Nu vreau sa fiu inutil, dar poti sa cauti pe google "the third eye". E o abilitate prin care poti vedea dincolo de dimensiunea asta. Te poti prosti cu aia laughing

| AstroLaur a răspuns:

Dupa ce reusesti sa ramai in vid mental minute in sir, adica sa nu te gandesti la nimic, doar sa fi prezent si tacut si cu buzele si cu mintea, dupa ce ai adesea vise in care esti constient ca visezi si preiei controlul fiind astfel propriul regizor al lumii tale onirice, vei putea, dar nu la vointa ci vor fi momente conjuncturale pe care nu le poti declansa cand vrei tu si nici asupra unui subiect care vrei tu, atunci vei putea sa calatoresti in timp. Vrei sa ai si control, sa-ti folosesti precis acest talent? Hai mai intai sa aratam ca putem ramane nemiscati, cu ochii inchisi si cu mintea ca apa lacului 10 minute pe zi in meditatie. Dar judecand dupa scopul tau efemer, cred ca nu ai predispozitie catre o asemenea practica.
Cauta pe google si citeste cartea Initiere in Hermetism de Franz Bardon‎ pentru a-ti face o idee.

| Qho a răspuns:

Nu il poti prevede, insa il poti anticipa.
In cazul in care urmezi o logica buna si esti informat in domeniu, anticiparea ta este mai realista.