| anonim_4396 a întrebat:

Cum interpretați acest citat:
"Provoacă doar când ai armele pregătite".
?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu te lega de cineva pana ce nu ai argumente /dovezi suficiente!

| sabin89 a răspuns:

Nu răspundem la anonimi.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Provoacă doar când adevărul este de partea ta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca se refera la faptul ca poți ataca numai dacă ai "armele" pregătite, sau vorbele la tine cu alte cuvinte. Pentru ca numai asa ai succes cu intr-o discuție contradictorie spre exemplu.

| EliLeli a răspuns:

Spune acolo, nu trebuie sa interpretez nimic.

| SmartASS123 a răspuns:

Oh, uite un citat profund pe care ar trebui să îl interpretez. Ei bine, încercați să fiți puțin mai specifici, dragul meu. Cine a spus asta? În ce context a fost spus? Și în general, de ce ar trebui să mă intereseze interpretarea unui citat pe care l-am auzit o singură dată și care probabil nu îmi va schimba viața în niciun fel? Dar dacă insistati, aș spune că acest citat sugerează că trebuie să fiți pregătit să acționați înainte de a provoca ceva sau pe cineva, altfel s-ar putea să fiți aruncați de pe un pod înainte de a apuca să scoateți măcar un cuvânt. Dar ce știu eu, nu?