| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca o persoana sufera de dubla personalitate? Fostul meu prieten, de exemplu, isi schimba starea de la o ora la alta. Acum imi spune ca ma iubeste si ca ma vrea inapoi, apoi ca ma uraste, ca nu vrea sa ma mai vada, apoi ca nu mai sunt cine eram, apoi isi cere scuze ca a gresit, apoi ca vrea sa o ia de la capat si sa reparam greselile, apoi imi vorbeste in sictir, apoi ca i se rupe de mine, apoi ma face de rahat in fata prietenilor lui, apoi iar isi cere scuze si tot asa. Mi se pare ca are 100 de personalitati si ma sperie...

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Ar fi un geniu de-ar fi asa cum crezi tu, doar ca acesti oameni bipolari sunt printre altele si inteligenti, ori din ce relatezi tu, imi apare in imagine un pusti imatur, needucat neslefuit si o mare pierdere de timp alaturi de el. cine nu te respecta nu te va putea iubi niciodata

22 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Dar grupul tau toti sufera de ceva? Acum o zi spuneai de amica ta. Am impresia ca tu esti ce bolnava.

| anonim_4396 explică (pentru Miauti):

Se pare ca da. Nu, numai fostul meu iubit si o amica.
Poate eu sunt cea bolnava de ii vad pe toti asa, dar nu mi se pare normal ce-mi face tipul si nici noul ei comportament.

| anonim_4396 explică (pentru Miauti):

Oricum, eu scriu doar despre cei cu probleme, asta nu inseamna ca toti prietenii mei sunt asa. Ce as putea intreba despre cei ok? Treaba mea, pana la urma.

| Purec a răspuns:

De fapt ii lipsa de sex laughing)

| Wøodenpints a răspuns:

De fapt problema e la tine că-l suporți. El e doar un om de căcat și atât. Nu suferă de nimic.

| Duucu a răspuns:

Ha,trooooooll.

| anonim_4396 explică (pentru Duucu):

?

| Eastwood a răspuns:

Nu e neaparat sa aiba mai multe personalitati, probabil ca nu e statornic si in functie de starea lui in care se afla asa se si comporta si se descarca pe tine. Chestiilea astea nu ar trebui sa se intample daca chiar te iubeste cu adevarat, in fond tu esti aceeasi persoana!

| anonim_4396 explică (pentru Eastwood):

Ok, dar nu inteleg: esti ok sa fie asa? Sa-si schimbe starea de la o ora la alta? Mie nu mi se pare normal... Inainte nu era asa. O fi bipolar?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ok daca sunt 100 de personalitati, insemna ca aveti casa plina, mai pune 99 de tacamuri in plus la masa.
Tu zici ca vrei sa scapi de el de parca ar fi vreo boala care nu vrea sa-ti paraseasca trupul...aaa stai asa, asta era. Daca ai fi vrut sa scapi, puteai sa obtii un ordin de restrictie.
Nu stiu de ce, dar prietenul asta al tau imi lasa impresia de entitate care poate trece prin pereti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma lasi cu sarcasmul tau? Habar n-ai prin ce trec, m-am gandit si eu la asta cu ordinul de restrictie, dar povestea e mult mai complicata si tipul e in stare sa se omoare pentru mine. Nu vreau sa se ajunga chiar asa de departe, vreau doar sa stiu daca are o problema la cap si daca pot sa-l ajut intr-un fel sa altul, poate asa ma lasa in pace.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci, sa inteleg ca nu iau funda?
Daca poate simula un suicid cu un talent actoricesc de neegalat, egoismul asta tot la tine ramane, pentru ca te simti prea importanta in viata lui.Stii ca fara tine nu poate si daca ma gandesc un pic(nu e cazul, ca nu de aici imi iau leafa) eu cred ca tu esti singura vinovata ca nu ii dai drumul din colivie.El ar pleca dar nici tu nu-i spui totul, lasi asa un fir de ata de care sa se agate, ca si cum l-ai abandona in padure dar ii lasi firimituri de plastic pe poteci ca sa poata ajunge acasa.Ia si fa curat la tine relatie, dar eu cred ca in ganduri ai de lucrat, mai ales ca il aduci in discutie ca pe un fost.
Oricum, el e cam imatur, probabil fiind singurul nefericit care a fost in stare sa te suporte, iar acum isi doreste ceva mai mult, dar nu stie ce, plus de asta se simte si abandonat.Un ghiveci intreg de sentimente presarat cu o postare pe tpu.Ar vrea sa dea vina pe plictiseala dintre voi, ca sa nu iasa ciufulit din ecuatie, dar cand sa va despartiti face crize ca o fata in cada de la baie.Tu te simti un pic superioara, il expui, el te injura si simtiti ca despartirea nu se va face intr-un mod corect, tot timpul existand cate ceva de reprosat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cunosti povestea, de iti dai in halul asta cu parerea? laughing Nu-mi dau seama daca esti amuzant sau penibil.
M-a jignit, m-a tradat, i-am suportat multe pana sa ma destept si sa spun "nu-mi doresc asa ceva", eu am fost singura proasta care a putut sa suporte atatea, si am incercat mult timp sa ma despart de el, dar el e genul care daca nu e ca el, e vai si-amar, e drama queen rau de tot si acum ca am ajuns la concluzia ca nu il mai iubesc, el continua sa mi se bage pe gat, ca el "stie" ca-l iubesc, ca el face, ca ma ameninta. Si asta nu e tot, nu stii nimic, nu-ti mai da cu parerea, esti total pe langa subiect.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma simt importanta, nu m-as simtit daca nu mi-ar trimite zilnic mesaje si nu ar incerca sa ma contacteze prin toate modurile posibile si imposibile. El e egoistul, fiindca stie ca imi face rau, dar o face oricum numai ca poate-poate o sa ne impacam si o sa-i fie lui bine. Nu ii pasa ca nu sunt fericita in relatie cat timp sunt cu el si el e bine. Cine-i egoistul? Hai... noapte buna.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate, nici eu nu as suporta sa primesc un reply ca cel de mai sus.O sa-ti mai raspund dupa ce invat sa perii oameni.Nu mai intreba daca e sa cunosc povestea, asta denota cat de mult te-ai chinuit sa nu ne spui totul, ca sa-ti lasi un atu in toata povestea asta.Tu fapt trebuia sa te bucuri si sa ma admiri prin aratura.Ma urasti? happy E bun!
Noapte buna!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca m-as apuca sa povestesc totul as incepe sa scriu romane pe aici si n-am timp de asa ceva. N-am nevoie de atuuri, pentru ce si in fata cui? Sunt anonima, la fel ca si tine. N-am de ce sa te urasc, nici sa te admir, nu te cunosc. Bye

| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu te supăra că-ți zic, dar situația voastră seamănă un pic cu serialul ăla "Violetta".

| anonim_4396 explică (pentru LenoreVoldaren):

Nu stiu, n-am urmarit, dar si mie mi se pare ca e o telenovela ieftina si tot incerc sa scap de omul asta, dar nu vrea sa plece din viata mea.

Răspuns utilizator avertizat
| FashionKitty a răspuns:

Sincer, cred ca din punct de vedere medical e sanatos dar asta nu inseamna ca nu are o problema. (Simptomele seamana cu cele ale oamenilor care chiar sufera de "personalitate multipla" dar acolo e totul mult maii grav: persoanele care sufera de personalitate multipla nu isi aduc aminte anumite momente din viata lor, deoarece creierul nu asociaza anumite trairi cu altele ca fiind de la aceiasi persoana, ci de fapt de la persoane diferite.)
Prieteul tau e genul de persoana haotica care ar vrea ceva dar nu respecta anumite limite (de ex bun simt) si e clar ca nu merita sa-ti bati capul cu el. Probabil sentimente lui reale sunt acelea "nepozitive" in sensul ca daca chiar i-ar pasa si ar tine la tine n-ar face toate tampeniile astea. Adica nici nu e normal sa le faca.
Daca vrei sa scapi de el spune-i pur si simplu ce personalitate naspa are si daca se enerveaza e clar...