| Mela1000 a întrebat:

Cum iti dai seama că unui om ii pare rău cu adevărat cand isi cere scuze?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu îți dai seama. Niciodată nu vei putea ști când cineva e sincer, tocmai de aceea este bine să nu ai așteptări și să te îndepărtezi de oameni care greșesc frecvent.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ziua de azi cand cineva isi cere scuze, sa stii ca asa este.

| Lioana a răspuns:

Daca isi cere scuze ii acorzi prezumtia de sinceritate pana la proba contrara.
Nu toti au puterea de a-si cere scuze. Unii sunt foarte orgoliosi si nu considera ca au gresit, ci ca au avut toate motivele sa actioneze asa cum au facut-o. Deci daca cineva si-a cerut scuze, apreciaza asta, pentru ca si-a calcat pe mandrie atunci cand a facut-o.

| CostinAlamariu a răspuns:

Din comportamentul lui. Dacă și-l schimbă atunci chiar i-a părut rău

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți dai seama dacă acel om se preface bine și are talent actoricesc. Numai să ai o intuiție bună și experiență în "școala vieții".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai și tu ai talent actoricesc nativ laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow, cum așa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te cunosc putinel, încerci tu ce încerci dar și foarte mult de lucrat. Mai bine ramai la dans, sunt sigur că te pricepi mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când nu mai repeta aceeași greșeală asta denota că, chiar era serios când ți-a spus că îi pare rău, altfel dacă recidivează îi pare rău invers.

| RaduRobertRO a răspuns:

Dupa ce vezi cum se va comporta mai departe, daca e un bun actor te poate pacali in fata, dar de schimbat nu se va schimba. In cateva zile iti dai seama.

| Nimeni4253 a răspuns:

Uita-te în ochii lui