| Adelinsca a întrebat:

Salut.Cunosc un baiat care are 15 ani iar eu am 12 si imi place de el.Cum sa imi dau seama ca si el ma place? De obicei e dragut cu mine, nu ma loveste, daca o face din greseala isi cere scuze si se da pe langa mine, ma ia in brate etc...Cum imi dau seama ca sigur ma place. e adevarat sau doar face asa sa nu ma supar sau din alte motive?

Răspuns Câştigător
| Rosemarie a răspuns:

Hmm... daca stai sa privesti dinferenta de 3 ani intre 12 si 15 atunci este una imensa, dar daca stai sa privesti dintre 16 si 19 nu este chiar asa de mare...adk el poate vrea altceva in momentul de fata, lucruri pe care tu nu poti sa i le oferila 12 ani, dar cel mai bine ar fi sa il intrebi direct daca exista vreo sansa sa te placa sau ii pari simpatica doar din punct de vedere al amicitiei.

nu stiu eu asa as face, dar daca el te place si nu il vezi ca pe genul acela tipic al baietilor de 15 ani, nu vad de ce nu ati incerca sa incepeti o relatie, dar daca ai senzatia ca el vrea ceva mai mult de la tine sa ii pui punct, pentru ca ai o varsta la acre poti fi foarte usor manipulata, iar apoi sa regreti sincer acel pas pe care ar fi trebuit sa-l faci mai pe viitorwinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 12 ani tu vrei să ai un prieten?
Și la 14 ani ce mai vrei?
Pa, pa.

| TwEEty_9286 a răspuns:

Buna, unii baieti pot fi amabili dar unii pot face astfel de gesturi pentru ca nusi dau seama, baietii nu prea stiu sa-si ascunda sentimentele, dar daca tie chiar iti place cu adevarat continua la fel iar la un moment dat atunci cand simti ca esti pregatita intreaba-l daca te place. Sper ca te-am ajutat!

| Picipuu a răspuns:

Ummm... e greu de dat seama...eu folosesc metode:

1. il intreb daca ma place

2.ma dau la el laughing

3. pur si simplu stau si astept momentul potrivitwinking

| Bia1Trice a răspuns:

Hello big grin... poate îi eşti dragă, simpatică big grin păi puteţi pur şi simplu să vorbiţi, să îi zâmbeşti frumos big grin

| madasuk a răspuns:

Eu cred ca si el te place dar poate ca este timid si ii este rusine saty sp ca si el te placetongue

| alin568429 a răspuns:

Pai eu cred ca te cam place dar ar fi mai bine sa vb w cu el, singuri.big grinimi dai fundita?big grin

| Lovelysmilee a răspuns:

De ce nu-l intrebi?
asa o sa stii sigur :d
bafta!

| camelia109 a răspuns:

Daca sti id lui poti sa-ti faci un id nou si sa spui ca esti o prietena dea ta si sa-l intrebi daca te place.

| Adelinsca explică:

Multumesc de sfaturi